Windows 11'e yükseltme yerine sıfırdan kurulum mantıklı mı?

DarkNestPlus

Picopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Nitro 5 AN515-43 5 Ryzen5 3350 RX 560x 16 gb
Meslek
Türk Genci
Arkadaşlar çoğu kişi yükseltme ile geçmeyin diyorlar neden öyle? Ben yükseltme ile geçtim ama.

Yükseltme yaparken Windows.old klasörü oluştuğu için Hantal çalışabilir uygulamalar açılmayabilir oyunlarda FPS düşüklüğü yaşayabilir farklı sorunlar çıkabilir en mantıklısı sıfırdan kurulum yapmaktır.

Arkadaşlar çoğu kişi yükseltme ile geçmeyin diyorlar neden öyle? Ben yükseltme ile geçtim ama.

Bildiğim kadarıyla yükseltme eski Windows dosyalarını silmiyor. Eski Windows dosyaları da windows.old klasöründedir. Yani bozuk bir dosya varsa muhtemelen bozuk kalmaya devam ediyor. Sıfırdan kurulum her şeyi siler. Bu sayede daha akıcı bir deneyim sunar.

Yükseltme yaparken Windows.old klasörü oluştuğu için hantal çalışabilir uygulamalar açılmayabilir oyunlarda FPS düşüklüğü yaşayabilir farklı sorunlar çıkabilir en mantıklısı sıfırdan kurulum yapmaktır.

Hocam Windows.old sonradan silinmiyor mu?

Bildiğim kadarıyla yükseltme eski Windows dosyalarını silmiyor. Eski Windows dosyaları da windows.old klasöründedir. Yani bozuk bir dosya varsa muhtemelen bozuk kalmaya devam ediyor. Sıfırdan kurulum her şeyi siler. Bu sayede daha akıcı bir deneyim sunar.

Windows.old 10 gün sonra siliniyor diye biliyorum.

Gaming laptop olması neden yükseltmeyi zorunlu kılsın ki hocam?

Laptoplara öyle yapılmıyor mu bir de bir şey soracağım sizde oluyor mu bilmiyorum ama Windows görev çubuğunu açtığımda hantallık yavaş 15 FPS gibi açılıyor Discord'da kasıyor Allah aşkına minicik Discord kasıyor :D anlamıyorum sistemimde kötü değil yani.

Hocam Windows.old sonradan silinmiyor mu?

Windows.old 10 gün sonra siliniyor diye biliyorum.

Silinebilir hocam ama Diski sıfırlamak en mantıklısı olur. Ben önemli dosyalarımı D diskine taşıyorum (Oyunlar, Ekran kartı uygulama setupları vs.) öyle format atmıyorum bir kaybımda olmuyor.

Laptoplara öyle yapılmıyor mu bir de bir şey soracağım sizde oluyor mu bilmiyorum ama Windows görev çubuğunu açtığımda hantallık yavaş 15 FPS gibi açılıyor Discord'da kasıyor Allah aşkına minicik Discord kasıyor :D anlamıyorum sistemimde kötü değil yani.

Laptop'lar da PC hocam. Normal PC'de yapabildiğiniz hemen hemen her şeyi eğer şirket ek bir kısıtlama koymadıysa Laptop'larda da rahatlıkla yapabilirsiniz ve kurulum için böyle ayrımlar da mevcut değil zaten.

Tam sistem özellikleriniz ne?

Yeni konular

Geri
Yukarı