Windows 11'i Ana İşletim Sisteminiz Olarak Kullanmayın

omer_hatay

Hectopat
Makaleler
1
Böyle bir konu açıp Sosyal'de fazlalık yapmak istemezdim fakat görüyorum ki birçok kişi Developer Beta oluşuna aldırış etmeyip temiz kurulum ile geçmeye çalışıyor.

Şu anda elimizde bulunan sürüm sadece geliştiricler için son kullanıma uygun olmayan bir sürüm. Birçok kişi "Windows 11 böyle mi olacak? Bir şey değişmemiş ki" diyor fakat bundan önceki Windows'ların Alpha sürümlerine bakarsanız onlarında bir öncekinden pek bir farkı olmadığını görebilirsiniz. Adı üstünde Geliştirici betası, son kullanıcılara yönelik olmadığı için hem Windows 10 ile pek bir farkı yok hem de kararlı değil. Tüm bunlara rağmen çökmeleri göze alıp "ben uğraşırım, verilerim çok önemli değil vaktimde bol" diyorsanız anlaşılan uğraşacak bir şey ve yeni maceralar arıyorsunuz size lafım yok kurabilirsiniz. Fakat sırf sesler ve ikonlarda ki ufak değişim için kuracak arkadaşlar bahsettiğim üzere bolca çökme ve uygulamaların stabil çalışmaması gibi sorunlar dolayısıyla değmeyecektir.

Eski işletim sistemlerinin Alpha sürümlerinden bazı videolar:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
Böyle bir konu açıp Sosyal'de fazlalık yapmak istemezdim fakat görüyorum ki birçok kişi Developer Beta oluşuna aldırış etmeyip temiz kurulum ile geçmeye çalışıyor.

Şu anda elimizde bulunan sürüm sadece geliştiricler için son kullanıma uygun olmayan bir sürüm. Birçok kişi "Windows 11 böyle mi olacak? Bir şey değişmemiş ki" diyor fakat bundan önceki Windows'ların Alpha sürümlerine bakarsanız onlarında bir öncekinden pek bir farkı olmadığını görebilirsiniz. Adı üstünde Geliştirici betası, son kullanıcılara yönelik olmadığı için hem bir Windows 10 ile pek bir farkı yok hem de kararlı değil. Tüm bunlara rağmen çökmeleri göze alıp "ben uğraşırım, verilerim çok önemli değil vaktimde bol" diyorsanız anlaşılan uğraşacak bir şey ve yeni maceralar arıyorsunuz size lafım yok kurabilirsiniz. Fakat sırf sesler ve ikonlarda ki ufak değişim için kuracak arkadaşlar bahsettiğim üzere bolca çökme ve uygulamaların stabil çalışmaması gibi sorunlar dolayısıyla değmeyecektir.
Kesinlikle katılıyorum. Her ne kadar kendimi zor tutsam da son kullanıcının, nihai sürüm dışındaki sürümlere geçmesini pek gerekli bulmuyorum.
Bu videoyu da sanırım 2015'te tamamını izlemiştim ve aşırı heyecanlanmıştım. Zaman ne kadar hızlı geçiyor. :(

Şu anda elimizde bulunan sürüm sadece geliştiricler için son kullanıma uygun olmayan bir sürüm. Birçok kişi "Windows 11 böyle mi olacak? Bir şey değişmemiş ki" diyor fakat bundan önceki Windows'ların Alpha sürümlerine bakarsanız onlarında bir öncekinden pek bir farkı olmadığını görebilirsiniz. Adı üstünde Geliştirici betası, son kullanıcılara yönelik olmadığı için hem Windows 10 ile pek bir farkı yok hem de kararlı değil. Tüm bunlara rağmen çökmeleri göze alıp "ben uğraşırım, verilerim çok önemli değil vaktimde bol" diyorsanız anlaşılan uğraşacak bir şey ve yeni maceralar arıyorsunuz size lafım yok kurabilirsiniz. Fakat sırf sesler ve ikonlarda ki ufak değişim için kuracak arkadaşlar bahsettiğim üzere bolca çökme ve uygulamaların stabil çalışmaması gibi sorunlar dolayısıyla değmeyecektir.

Haklısın Ömer, güzel bir konuya değindin. Çevremde bilgisayara ilgisi olup bilgisi az olan birçok kişi kurmak istedi. Uyarıyorum fakat dinlemiyorlar :)

Böyle bir konu açıp Sosyal'de fazlalık yapmak istemezdim fakat görüyorum ki birçok kişi developer beta oluşuna aldırış etmeyip temiz kurulum ile geçmeye çalışıyor.

Şu anda elimizde bulunan sürüm sadece geliştiricler için son kullanıma uygun olmayan bir sürüm. Birçok kişi "Windows 11 böyle mi olacak? Bir şey değişmemiş ki" diyor fakat bundan önceki Windows'ların Alpha sürümlerine bakarsanız onlarında bir öncekinden pek bir farkı olmadığını görebilirsiniz. Adı üstünde geliştirici betası, son kullanıcılara yönelik olmadığı için hem Windows 10 ile pek bir farkı yok hem de kararlı değil. Tüm bunlara rağmen çökmeleri göze alıp "ben uğraşırım, verilerim çok önemli değil vaktimde bol" diyorsanız anlaşılan uğraşacak bir şey ve yeni maceralar arıyorsunuz size lafım yok kurabilirsiniz. Fakat sırf sesler ve ikonlarda ki ufak değişim için kuracak arkadaşlar bahsettiğim üzere bolca çökme ve uygulamaların stabil çalışmaması gibi sorunlar dolayısıyla değmeyecektir.

Hocam ben Dual Boot olarak kurdum. Hem Windows 10 hem de Windows 11 kullanıyorum.

Şimdi bakınca ilk Win 8'in de 7'den farkı yok bakınca ilk Windows 10'un komikliği..
Çok doğru bir noktaya değindiniz hocam.

Ben kuracağım hata vb. olursa kendim çözerim zaten de bende this PC can not run Windows 11 hatası veriyor. Onu bir geçeyim mis gibi olacak.

Genel olarak haklısınız. Fakat bu sürüm nedense performans olarak diğer betalardan çok farklı geldi bana. Dün yeni nesil bilgisayarıma kurdum bir sorun görmedim. İş yerimdeki anakartı sorunlu bilgisayara da kurdum(çoğu zaman mavi ekran veren bir anakart 4.nesil ısınmaya gelmiyor). Windows 10'da kasan cihaz Windows 11'de gerçek anlamda epey performans artışı oldu. Tabii ki sorun olmayacağı anlamına gelmez. Bence denemeye değer.

Yeni konular

Geri
Yukarı