Windows 11'in Dosya Gezgini 700 MB+ RAM kullanıyor

Makaleler
53
Görüldüğü gibi, bu kullanım giderek artıyor. Düşmüyor. Tabii sağ tık yapıp yeniden başlat diyeseye kadar. Çok yüksek oranda bellek sızıntısı var.

1696895195415.png

Windows 10'un Dosya Gezgini ise 43 MB kullanıyor. Gerçekten şaşırtıcı.

Düşünceniz nedir?

Sizce stabillik mi yoksa görünüş mü?

Ben hala 11'in amacını anlayamadım. Windows Hello desteği, TPM, veri şifreleme gibi şeyler ile Win11 geldi tamam ancak bunları macOS gibi şu cihazlar donanım yetmediğinden alamıyor diyerek Win10'da kalarak yapabilirlerdi. Sadece yazılım ürettiklerinden sürekli satış yapmak zorunda hissediyorlar ancak artık kabak tadı vermeye başladı, yeniden dağıtım yapılacak bir güncellemeye hasret kaldık. E zaten teknolojini ivmesi belli. Saçma saçma tema güncellemeleri ve buton yükseltmeleri ile aynı arkaplanı yiyip duruyoruz, sonra da sistemler daha az verimli hale geliyor üzerlerindeki yükten ötürü.

Bunu Apple biliyor mesela, Sonoma'da siz güldüğünüz zaman video konferansta arkada gülen emoji çıkacak, ekrana Widget yükleyeceksin, AirPods entegrasyonu arttı, bir de ekran koruyucu getirdik işine gelirse diye yeni OS diye çıkardılar. Adamların OS satma gibi bir kaygısı yok çünkü. Büyük topa girmiyorlar.

Konuyu görünce kontrol etmek istedim. Sonoma 14.0 Finder 22 MB kullanıyormuş bu arada.

Görüldüğü gibi, bu kullanım giderek artıyor. Düşmüyor. Tabii sağ tık yapıp yeniden başlat diyeseye kadar. Çok yüksek oranda bellek sızıntısı var.

Eki Görüntüle 1972598

Windows 10'un Dosya Gezgini ise 43 MB kullanıyor. Gerçekten şaşırtıcı.

Düşünceniz nedir?

Sizce stabillik mi yoksa görünüş mü?
Bilgisayarında sıkıntı olması yüksek ihtimal. Acaba ne sorun var? Stabillik mi görünüş mü sorusundan önce bunu sormak lazım.

Geri
Yukarı