Windows 11'in Dosya Gezgini 700 MB+ RAM kullanıyor

..
15.png
Yeniden başlat dediğim zaman ise 136 mb.

Bu arada W10 dosya gezgini kısmı için yeni sekme özelliği (w11 gibi) kullanılıyor mu ? Yani ufak bir eklenti tarzı bir şey ile mümkünse dönmeyi düşünüyorum.

Son düzenleme:
..
Eki Görüntüle 1973539
Yeniden başlat dediğim zaman ise 136 mb.

Bu arada W10 dosya gezgini kısmı için yeni sekme özelliği (w11 gibi) kullanılıyor mu ? Yani ufak bir eklenti tarzı bir şey ile mümkünse dönmeyi düşünüyorum.
Groupy ile mümkün, normalde Steam'de ucuzdu ancak sanırım Groupy 2'yi çıkartmak için onu satıştan kaldırmışlar. Groupy 2 105 TL

Son düzenleme:
Açtığım ilk Explorer 200 MB civarı bellek tüketiyor, Explorer içerisinde yeni sekme açarsam bu tüketim artmadı. Ancak gördüğüm kadarıyla yeni bir Explorer penceresi açarsak aşağı yukarı 50 MB kadar bir ekleme yapıyor, bu Explorer penceresini alıp diğer pencereye sekme olarak eklersek kullanım düşmüyor. Normal kullanımda bellek sızıntısı var gibi değil veya en azından büyük bir etkisi yok. Explorer şu an yarım bir durumda, üst kısımlar UWP iken içerik kısmı Win32 olarak kaldı. Bunu da UWP'ye çevirecekler ama adım adım ilerletiyorlar.

Sisteme bile entegre değil Denetim Masasını açınca Eski Dosya Gezgini açılıyor ya da bir dosyayı farklı kaydederken seçtiğimiz kaydetme yeri de modern görünüme sahip değil.

Windows 11 zaten kötü sistemlere göre tasarlanmadı ki sizin dediğiniz şey aşırı eski telefona android 14 kurup neden kasıyor demeye benziyor her zaman yeni şeyler daha fazla sistem gereksinimi ister windows 10 ile kıyaslamanız sacma ve bu arada 700 mb veya daha yüksek miktarda ram kullanılması normal değil ancak arkaplanda Windows güncellemesi gibi şeyler yapıyorsa normal denilebilir benim sistemim 32 gb ram o yüzden neyi acarsam açayım çoğu bilgisayardan daha fazla ram tüketiyor yine de windows gezgini 40 mb falan ram yiyor bence farkında değilsinizdir ama arka da küçük çaplı mining uygulaması gibi bir şeyde olabilir dikkat etmek gerekli suçu hemen windowsa atmamak gerek

Görüldüğü gibi, bu kullanım giderek artıyor. Düşmüyor. Tabii sağ tık yapıp yeniden başlat diyeseye kadar. Çok yüksek oranda bellek sızıntısı var.

Eki Görüntüle 1972598

Windows 10'un Dosya Gezgini ise 43 MB kullanıyor. Gerçekten şaşırtıcı.

Düşünceniz nedir?

Sizce stabillik mi yoksa görünüş mü?

Hocam ben modlu exporler kullanıyorum 🤭
Orijinal 45 tüketiyor sizde sorun olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı