Windows 11'in en büyük sorunu görev çubuğuna uygulama atılamaması

K1ng06

Hectopat
Makaleler
5
Yer
izmir
Windows 11'in en büyük sorununu bir fotoğrafta anlatabilirim. Bir öğeyi görev çubuğundan uygulamaya atmamak ya da tam tersi bir dosyayı tutup ekranın sağ altına götürüp masaüstüne atmamak.

1636488986476.png

Sürükle ve Bırak adı, Windows 11'e ilk geçtiğimde beni de çok sinir etti ama sabır ettim en sonunda alıştım, hala daha arada sinir ediyor gerçi, bu özellik tekrar gelecekmiş ama kim bilir ne zaman gelir. Sanırım Windows 11'in yenilik güncellemeleri her bir yılda bir gelecek umarım bir sene sonraya bırakmazlar bu işi, koskoca Microsoft görev çubuğunu yapılandırırken bunu nasıl göz ardı edebildi anlamış değilim. Bu bana göre birazda Windows 11'in nasıl aceleye getirilmiş bir işletim sistemi olduğunu gösteriyor.

Windows 11'in en büyük sorununu bir fotoğrafta anlatabilirim. Bir öğeyi görev çubuğundan uygulamaya atmamak ya da tam tersi bir dosyayı tutup ekranın sağ altına götürüp masaüstüne atmamak.

Eki Görüntüle 1210583
Bu tarz şeylerde iyileştirme yapılacak deniyordu. Benim için de görev yöneticisini sağ tıklayıp açamamak var, CTRL+SHIFT+ESC'e dönmek zorunda kaldım.

Bu tarz şeylerde iyileştirme yapılacak deniyordu. Benim için de görev yöneticisini sağ tıklayıp açamamak var, CTRL+SHIFT+ESC'e dönmek zorunda kaldım.
Görev çubuğuna sağ tıklayıp açamıyorsunuz evet ama bir süre CTRL+SHIFT+ESC kullandıktan sonra Başlat tuşuna sağ tıklayıp oradan görev yöneticisini açabildiğimizi fark ettim, eskisi gibi görev çubuğuna basamamak hala daha kötü fare ekranın sağ altındaysa ortaya kadar götürüp sağ tıklayıp öyle açana kadar CTRL+SHIFT+ESC daha basit kalıyor.

Görev çubuğuna sağ tıklayıp açamıyorsunuz evet ama bir süre CTRL+SHIFT+ESC kullandıktan sonra Başlat tuşuna sağ tıklayıp oradan görev yöneticisini açabildiğimizi fark ettim, eskisi gibi görev çubuğuna basamamak hala daha kötü fare ekranın sağ altındaysa ortaya kadar götürüp sağ tıklayıp öyle açana kadar CTRL+SHIFT+ESC daha basit geliyor.
Evet ve eskiden görev çubuğu ile ayarları, görev çubuğuna sağ tıklayıp yapabiliyorduk. Şimdi sadece görev çubuğu ayarlarına götürmeyi sağlıyor, Linux distrolarında en sevmediğim şey buydu ve şimdi başımıza geliyor. Ek olarak bu çok ufak bir detay ama başlata sağ tıklayınca görev yöneticisinin yukarıda olması da dpi'ı yüksek biri için sorun, ufak tefek detaylar deneyimi etkiliyor.

Microsoft, bu özellik için çalışmalara başladı. Yaklaşık 4 veyahut 5 özellik güncelleştirmesi sonrası Dev kanalına gelmesi bekleniyor. Herkese açık kullanım ise 2022 sonrası olacak. Kısaca sürüm 22H2'yi bekleyin.

Görev çubuğuna sağ tık yapınca Görev Yöneticisi çıkmıyor. Görev çubuğuna uygulama veya klasör sürükle bırak yapılmıyor.

Geri
Yukarı