Windows 11'in Windows 10'a göre ne gibi faydaları var?

Oğuzhan18

Hectopat
Merhaba, forumlarda gezerken gördüm Windows 11 çıkmış galiba. Betamı bilmiyorum benim bilgim yok. Windows 10 göre faydaları ve zararları nedir bilgilendirir misiniz? Oyun konusunda FPS açısından hangisi kullanılmalı, hangisi daha az RAM yiyor? Merak edenler var, buraya açıklarsanız sevinirim.

Merhaba, forumlarda gezerken gördüm Windows 11 çıkmış galiba. Betamı bilmiyorum benim bilgim yok. Windows 10 göre faydaları ve zararları nedir bilgilendirir misiniz? Oyun konusunda FPS açısından hangisi kullanılmalı, hangisi daha az RAM yiyor? Merak edenler var, buraya açıklarsanız sevinirim.
Disk konusunda bazı farklılıklar var deniyor ama ben henüz göremedim. Oyun konusunda performans olarakta henüz pek fark göremedim. Ram konusunda evet azalma var. APK özelliğini merak ediyorum henüz denemedim. Fakat biraz gereksiz bana göre. Bunu Windows 10'ya update olarak getirebilirlerdi veya biraz daha geç çıkartıp daha güzel iş ortaya koyabilirlerdi diye düşünüyorum. GUI'sini 10'a göre biraz yapay buldum. Sırıtıyor yani. Fakat 11'e geçmekte sıkıntı bulmuyorum.

Ben sadece Görev çubuğunu eskisi gibi simge değil de uzun çubuklar olarak nasıl kullanabiliriz onu merak ediyorum. Alışamadım. Bilen varsa çok makbule geçer.
Eğer küçültmekten bahsediyorsanız hocam onu Ayarlar'dan maalesef yapamıyoruz. Sanırım REGEDIT'ten yapılabiliyordu ama emin değilim.

Edit:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şuna bir göz atın hocam.

Eğer küçültmekten bahsediyorsanız hocam onu Ayarlar'dan maalesef yapamıyoruz. Sanırım REGEDIT'ten yapılabiliyordu ama emin değilim.

Edit 2:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şuna bir göz atın hocam.
Küçültmeyi başarabildim ama o yazılı çubukları geri getiremedim. Sanırım "sığdığında uzat" gibi bir seçenek vardı eskiden, şimdi yok.

Küçültmeyi başarabildim ama o yazılı çubukları geri getiremedim. Sanırım "sığdığında uzat" gibi bir seçenek vardı eskiden, şimdi yok.
Windows 11'in orijinalinde sanırım küçültme özelliği olmadığı için hocam (Aradım ama bulamadım.), REGEDIT'ten yapınca ne gibi problemler çıkacağını bilemiyorum.

Windows 11'in orijinalinde sanırım küçültme özelliği olmadığı için hocam (Aradım ama bulamadım.), REGEDIT'ten yapınca ne gibi problemler çıkacağını bilemiyorum.
Ben regeditten küçültmeyi yaptım. Sağ bölümdeki küçük simgeler aşağı kaydı. Bu yüzden tarih bölümünün yarısı görünmüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı