Windows 12 ne zaman çıkacak?

2023 Mart ayında çıkması imkansız zaten şubatın son haftasındayız henüz bir ön izleme ISO'su bile ortaya çıkmadı Windows betalarını yakından takip ediyorum daha ufak bir sızıntı bile yok.

XP ve Vista arasında 5,5 6 yıllık bir fark var yani Windows 10 ile 11 arasındaki fark gibi

Evet sanırım orada da bir işletim sistemi geliştirdiler Longhorn diye sonra iptal ettiler ve sil baştan Vista'yı yaptılar. Bundan dolayı süre uzadı. Aslında planlanan Longhorn'u 2003'te vermekti. Bilinçli bir bekleme yok yani arada. Teknik nedenlerden dolayı XP ile Vista'nın arası uzadı. 10 ile 11 arasındaki durum başka, bu süreyi örnek vermek yanlış bence hala.

Evet sanırım orada da bir işletim sistemi geliştirdiler longhorn diye sonra iptal ettiler ve sil baştan Vista'yı yaptılar. Bundan dolayı süre uzadı. Aslında planlanan Longhorn'u 2003'te vermekti. Bilinçli bir bekleme yok yani arada. Teknik nedenlerden dolayı XP ile Vista'nın arası uzadı. 10 ile 11 arasındaki durum başka, bu süreyi örnek vermek yanlış bence hala.

Windows 11'den önce de 3 tane Windows 10 özellik güncellemesi ve 3 tane işletim sistemi iptal oldu bunlar manganese kod adlı güncelleme iptal oldu özellikler iron kod adlı güncellemeye atıldı. İron kod adlı güncellemenin sunucu kısmı server 2022 adını aldı müşteri kısmı iptal edildi özellikler cobalt kod adlı güncellemeye atıldı sonra cobalt güncellemesi Sun Valley güncellemesi ismini aldı sonra iptal edilip özellikler Windows 11'e atıldı ve bunların yanında 3 tane işletim sistemi iptal edildi bunlar da herkesin bildiği 10X, andromeda kod adlı Windows 10 Mobile özellik güncellemesi ve Windows 10X in selefi Windows polaris ve 10'dan 11'e kadar 6 proje iptal edildi bu da Windows 11'in çıkışına kadar toplam 4 sene etti yani Microsoft 2017 yılından beri yeni işletim sistemleri üzerinde çalıştı ama çoğu başarılı olmadı ve iptal oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 11'den önce de 3 tane Windows 10 özellik güncellemesi ve 3 tane işletim sistemi iptal oldu bunlar manganese kod adlı güncelleme iptal oldu özellikler iron kod adlı güncellemeye atıldı. İron kod adlı güncellemenin sunucu kısmı server 2022 adını aldı müşteri kısmı iptal edildi özellikler cobalt kod adlı güncellemeye atıldı sonra cobalt güncellemesi Sun Valley güncellemesi ismini aldı sonra iptal edilip özellikler Windows 11'e atıldı ve bunların yanında 3 tane işletim sistemi iptal edildi bunlar da herkesin bildiği 10X, andromeda kod adlı Windows 10 Mobile özellik güncellemesi ve Windows 10X in selefi Windows polaris ve 10'dan 11'e kadar 6 proje iptal edildi bu da Windows 11'in çıkışına kadar toplam 4 sene etti yani Microsoft 2017 yılından beri yeni işletim sistemleri üzerinde çalıştı ama çoğu başarılı olmadı ve iptal oldu.
Ama 10X çıksa bile işte sözde 10 hep kalacaktı. Sanırım sonradan 10X'i 11'e çevirdiler.

2023 Mart diye gördüm. Windows 12 ne zaman çıkacak?

Hocam Windows 12'yi ne yapacaksın? Daha çıkalı 2 yıl bile olmadı; anlamıyorum millet kafayı yemiş ya, ha bire yeni işletim sistemi deyip duruyorlar! Sanki bilgisayarları Windows 12'yi destekleyecek!

Microsoft'u anlamıyorum? Her yıl Android gibi sürüm çıkartsa ne olur ki? Her yıl yeni bir Windows sürümü çıksın, kullanıcı için daha iyi olur.

Oldu paşam başka isteğin var mı 😂 😂 😂

Yeni konular

Geri
Yukarı