Windows 12'nin Windows 11 Enterprise LTSC ile birlikte piyasaya çıkma ihtimali nedir?

MuhammedA

Hectopat
Makaleler
6
Daha fazla  
27 Nisan 2023 tarihinde yayınlanan Windows istemci yol haritası güncellemesinde Microsoft, Windows 11 Enterprise LTSC sürümünü doğruladı ve çıkış tarihi olarak 2024'ün ikinci yarısı olarak belirlendi. Aynı zamanda bazı haber kaynakları Microsoft'un Windows 12 üzerinde çalıştığını ve 2024'te ulaşacağını iddia ediyor. Peki Windows 12 ile Windows 11 Enterprise LTSC sürümünün birlikte çıkma olasılığı var mı?

Windows Mesaj Merkezinde yayınlanan Windows istemci yol haritası güncelleştirmesi

Windows 11.1 gibi bir şey bekliyorum.

Microsoft, Windows 11.1'i çıkarırsa Windows 11'in başarısızlığını kabul etmiş olur. İşte bu yüzden Windows 11.1 değil Windows 12 olarak çıkacak yeni Windows sürümü.
Not: Ben Windows 11'i gayet severek kullanıyorum fakat kesinlikle Dosya Gezgini'ni tasarım olarak yenilemeleri şart.

Microsoft, Windows 11.1'i çıkarırsa Windows 11'in başarısızlığını kabul etmiş olur. İşte bu yüzden Windows 11.1 değil Windows 12 olarak çıkacak yeni Windows sürümü.
Not: Ben Windows 11'i gayet severek kullanıyorum fakat kesinlikle Dosya Gezgini'ni tasarım olarak yenilemeleri şart.

Kesinlikle yenemeleri lazım Windows Vista'dan kalma arayüz.

Hatta Windows 11 21996'da grafik modunu kapatınca Vista boot ekranı geliyordu. Hala devam ediyor mu bilmiyorum.

Kesinlikle yenemeleri lazım Windows Vista'dan kalma arayüz.

Hatta Windows 11 21996'da grafik modunu kapatınca Vista boot ekranı geliyordu. Hala devam ediyor mu bilmiyorum.

Hocam konuyla alakasız biliyorum ama karanlık temalı painti nasıl stabil sürüme yüklediniz? Mesajınızı görmüştüm ama o an müsait değildim.😄

Windows 12 için 2024 erken bir tarih bence, son kullanıcı için o kadar yakın bir tarihte çıkacağını sanmıyorum. Windows 11'den sonra Windows 12 için daha düzgün bir kernel için çalıştıklarına kesin gözüyle bakıyorum artık.

WIN3000 çıksa ne olur?
Elimizde onu karşılayacak bir hardware var mı veya günlük işler veya oyun maksadı ile o tür bir OS u kullanmaya gerek var mı?

Win8 lansmanı yapılmadan elime ISO'su geçti kurdum. Çünkü artık 4 GB RAM ve disk performansları yaşıyordum XP de. Ve Windows 7 kullanmak istemedim. Aynı hardware de Windows 7 ile Win8 arasındaki aşırı belirgin disk RAM performans şaşırtıcı idi.
Şu an modifiye W11 kullanıyorum. Lite sürüm. Win10'un Lite ına göre oldukça daha iyi performansı ve taskman da görülen RunTimeBroker.exe dosyası daha az çıkıyor. Çünkü o exe ne zaman taskman da gözükse OS da performans sorunu fark ediyorum. Kill yaptığımda sistem normal hayatına ve performansına dönüyor.
SearchIndex.exe yi kapattım diye yerini çok iyi bildiğim dosyayı bana aramalarda verdirmeyen bir OS ki, bir önceki versiyonda o exe yokken ben 10binlerce text içerisinde bile olsa aradığımı sorunsuz bulabiliyorken, yeni sistem bana dosya yokkkk mesajı neden verir?

Yeni özelliklerini 2-3 hafta önce tanıtımlarında izledim. Hani kullanıyor olsam neyse.
Windows benim için sadece text file erişimleri, oyun emülasyonu arada forumlara giriş amaçlı ve film dizi seyrettiğim bir OS. Bunun daha yüksek performanslı bir şekilde ve daha az düşük hardware ile yapabilen Linux gibi OS var iken;
10 yıl aynı MacBook da günlük işlerini ve iletişimi performans sorunu değişmeden çalışan bir OS var iken; hemde kullandığı 10 yıl boyunca çökmüyor - performansında çok belirgin değişim olmuyor güncelleme yapılsa bile.

Webhost dünyası *nix üzerinde dönüyor iken;
Huge DB - Cluster - DNS - Virtuliasion yapısı *nix de iken,

İnsanların fanatik bir şekilde Windows'u aşırı övmeleri garip geliyor.

Siz hiç DOS-Novell kullanmadığınız için,

Geri
Yukarı