Windows 1909 güncellemesi temiz kurulum gerekli mi?

gurecumut

Hectopat
Arkadaşlar bilindiği üzere 1909 sürümü Windows Update'ye geldi bilgisayara daha 1 ay bile olmadı geleli. 1903 temiz kurulum yaptım sorum basit olacak 1909'a geçirmek için Update mi daha sağlıklı yoksa temiz kurulum mu? Fikirleriniz nedir? Bir de geçenler arasında sürümde herhangi bir hata veya dendiği gibi %15 performans artışı mevcut mu?

Sisteminizde bir sorun yoksa temiz kuruluma gerek yok. Windows 10 1903 sürümüne, 1909 sürümü için gerekli tüm güncellemeler geldi. Windows 10 1909 güncelleme ile 25-30 saniye içinde yükleniyor.

Windows 10 1909 ile işlemci performansı için bazı geliştirmeler vardı. Şahsen bir test yapmadım.

Ben indiriyorum şuan inince direk format atacağım bilgisayara. Kaç aydır internet yoktu daha bugün geldi bunun şerefine bilgisayara temiz format atacağım.

Hayır gerekli değil. Benim sistemimde 1903 den güncellendi ve herhangi bir hata almadım. Sistemde özellikle çoklu çekirdek kullanımında gözle görülür dengelenme var. Performans gayet iyi gözüküyor. Şimdilik memnunum.

Not: Ryzen kullanan sistemler için de ani ısı artışları v.b gibi durumlar gerçekten azalmış durumda.

Bu konu ile alakalı Technopat'ın videosu var. Windows'u güncellemek yeterli olacaktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoyu izlerseniz aklınızda herhangi bir soru işareti kalmayacağına eminim.

Bazı arkadaşlar 1909 güncellemesi daha önceki güncellemeler ile 1903'e geldi, sadece aktif olması için update üzerinden 1909 güncellemesini almak gerekiyor demişler. Eğer böyle ise sıfır kuruluma gerek yok gibi. :)

yinede güncelleme sonrası hata alan bir çok arkadaşımız var bu yüzden direk Windows Insider yöntemi ile direk microsoft sitesine bağlanıp 1909 güncelinde olan türkçe iso dosyasını indirip usb yazdırıp format atıp sonra geri kalan güncelleştirmeyi yükleyip temiz kurulum yapmak daha faydalı olacaktır bunu youtube kanalımda anlattım ve sitemde makale olarak bahsettim yardımcı olmak açısından umarım faydam olur

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben birkaç test yaptım işlemci performansında gerçekten de artış var. Ryzen 5 3600x kullanıcısı olarak 3-4 fps'lik bir artış gözle görülür bir şekilde ortada

Aynen arkadaşlar güncelledim oyunlarda 4-5 FPS arası bir artış oldu. Ryzen işlemci kullanıyorum belki anlık FPS artışıdır bilemem ama kapsamlı test yapamadım çünkü öncesinde 1903 sürümündede test yapmak lazım. Güncellemede sadece bendeki sorun kapanışta 5-6 saniye geç kapanmaya başladı. M2Ssd olmasına rağmen.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı