Rehber Windows 21H1 Insider Güncelleme

Buradan kayıt olun Windows Insider Program, sonra ayarları açın.

Sonra yapmanız gerekenleri bu şekilde anlatacağım.

1- Windows Update'e girin.

Ekran Alıntısı.PNG

2- Windows Insider programına kayıt olun.

Ekran Alıntısı1.PNG

3- Buradan beta veya geliştirici seçeneklerini seçin.

Ekran Alıntısı2.PNG

Ekran Alıntısı3.PNG

4- Güncelleştirmeleri denetleyin.

Ekran Alıntısı4.PNG

5- Artık 21H1 sürümündesiniz.

Ekran Alıntısı5.PNG

Emin misiniz ?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@AJFA hocam NTLite ile 21H1 sürümünü düzenledi ve "WindowsApps" kaldırdı aldığı değerleri siz kendiniz görünüz.
Eki Görüntüle 924803
Benim düzenlediğim ISO ile 21H1'i savunmayın lütfen. Düzenlenmediğinde hiç de düşük kaynak kullanımı olmuyor. Herkes düzenleyecek diye bir şey yok.

O yüzden farkı anlamak için daha öncesinde hiç düzenlemeden kullandım bir süre. Tabii ki fark var ama aşırı derecede değil.

Emin misiniz ?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@AJFA hocam NTLite ile 21H1 sürümünü düzenledi ve "WindowsApps" kaldırdı. Aldığı değerleri siz kendiniz görünüz.

Eki Görüntüle 924803
Ben geçen hafta kurdum. Normal piyasadaki sürümü 20H1 herhalde, NTLite ile düzenledim ama Defender, mağaza açık ve Xbox ile ilgili her şeyi kaldırmadım. Firefox tek sekme ve Steam ile 2.4 GB kullanım var. Ram 4 GB. 2019'da düzenleme yapmadan kurmuştum RAM kullanımı daha azdı.

Görselleri Lightshot ile alıp hızlıca üzerinde düzenleme yapabilirsiniz.

Screenshot_2.png

Ekstra olarak yazı falan yazınca CTRL+ ile büyütebiliyorsun.

Lightshot Sosyal gibi resim yüklemeye izin vermeyen siteler içinde baya faydalı oluyor. Resimleri direkt Lightshot yükleyebiliyorsun. Hatta hesap bağlantısını yaparsan, yüklediğin resimleri galerinden takip ediyorsun. Ayrıca Paint yapıyorsanız kutucuk ile seçme gibi seçenekler var.

Dipnot: Lightshot uygulamasını tavsiye ettim. Daha önceden bunu tavsiye etmeme rağmen, farklı resim yükleme sitelerini öneriyorum diye hatalı uyarı aldım. Tabii kabul etmedikleri gibi üstüne laf yapmışlardı. Özellikle tekrar belirtmek istiyorum uygulamasını tavsiye ediyorum.

Son düzenleme:
Bende katıldım umarım sıkıntı çıkarmaz.
Ben bu rehberdeki gibi yaptım ama gelmedi yardımcı olabilecek var mı ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı