Windows 64 bit görüntü modu 32 bit

sadafaza

Centipat
Windows'u 64 bit kurdum ama geçerli görüntü modu 1920 x 1080(32 bit) 144 hz yazıyor. Görüntü derinliğinin de 64 bit olması gerekmiyor mu? Ekran kartım GTX 1650, işlemci i7 9750H. Yardım edebilirseniz memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Ekran kartının kendi yazılımından veya mevcut görüntü (frekans & çözünürlük) ayarlarından 32, 64 bit seçeneği ayrı ayrı seçenekler olarak varsa bu ayarı ayni çözünürlük & frekans değeriyle 64 bite getirin. Sisteminiz 64 bite çok uygun olduğuna göre mevcut sistemce bu seçimin kabul edilmesi gerekir. Yalnız buradaki 32 veya 64 bit ifadesinin işletim sistemindeki 64 bitle direk ilgili değil aslında renk derinliği (renk yelpazesi veya renk çeşitliliğiyle) tam olarak ilgili olduğunu ben biliyorum. Kolay gelsin.

Merhaba. Ekran kartının kendi yazılımından veya mevcut görüntü (frekans & çözünürlük) ayarlarından 32, 64 bit seçeneği ayrı ayrı seçenekler olarak varsa bu ayarı ayni çözünürlük & frekans değeriyle 64 bite getirin. Sisteminiz 64 bite çok uygun olduğuna göre mevcut sistemce bu seçimin kabul edilmesi gerekir. Yalnız buradaki 32 veya 64 bit ifadesinin işletim sistemindeki 64 bitle direk ilgili değil aslında renk derinliği (renk yelpazesi veya renk çeşitliliğiyle) tam olarak ilgili olduğunu ben biliyorum. Kolay gelsin.
Açıkçası 45 dkdır bakındım ancak nasıl değiştireceğimi bulamadım görüntü ayarlarından ulaşamıyorum ekran kartından da.

"Denetim Masası> Görüntü > Görüntü (çözünürlük) Ayarlarını Değiştirme" şeklinde uygun bir yolun kullandığınız işletim sisteminizde (win 10'da) mutlaka olması lazımdır, görüntü ayarlarınıza ulaşıp onu değiştirebilmek için bu yoldan gitmelisiniz.. Kolay gelsin.
* Aradığınız bu kısmı tesadüfen şimdi buldum, buraya şöyle gidiliyor. Arama yapma kısmından "Görüntü Ayarları" yazılıyor, bu aramdan;

Monitör > Gelişmiş Görüntü Ayarları> Ekran 1. İçin Görüntü bağdaştırıcısı özellikleri > Tüm Modları Listele kısmı tıklandığında bu seçim seçeneklerin tümü karşınıza çıkıyor. Renk seçeneği olarak örneğin sadece 32 bit (gerçek renk) olarak bu seçeneklerde (win 10'da) yer alıyor. 64 bit yer almıyor. Kolay gelsin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı