Windows 7 64 bit atikmpag.sys 0x00000116 Mavi Ekran

Erol Temel

Hectopat
Daha fazla  
Laptopum 3. nesil bir teknolojiye sahip HP - Pavilion g6 2277st modelinde çift ekran kartı dedikleri swhic sistemle çalışmakta.

Ben bu laptopu satın aldığımda windows 8 ile gelmişti daha sonraları win8 henüz yeni çıkmış beta bir işletim sistemi olup stabil olmadığından, windows 7'ye dönmüştüm. Oynadığım oyunlar aşırı fazla grafik istemleri gerektirmediğinden olsa gerek. Ben ekran kartımın tam randımanlı çalışmadığını henüz farkedebilmiş durumdayım. Günümüzdeki oyunlardan ötürü.

Minimum sistem gereksinimleri DDR3 ekran kartları olan oyunlarda yerlerde bir FPS ile oynamaya başlayınca durumu kavradım, win10 education kullanıyordum. Bu sisteme geçtiğimde bir gün PC'yi yeniden başlattığımda win 10'da ilk buna benzer bir hata ile karsılastım. Format attığımda, driverları yüklerken catalyst diriver'ın olmadığını farkettim.

Dump dosyasını direk paylaşacağım için ekran kartı Markam AMD HD 7670M serisi olduğunu paylaşacağım şimdilik.

O sorunu ilk yaşadığımda formattan sonra bu diriver'ın eksik olduğunu gördüm. Daha doğrusu yüklenmiş olarak gözükmekte (win10'un kendi güncellemerinin arasında) fakat çalışmamaktaydı. Bir müddet daha bu sekilde kullanmaya devam ettim ancak artık canıma tak ettiği vakit olan 3 gün öncesi işletim sistemi değiştirme kararı aldım. Uygun ve güncel bir windows 7 Ultimate edindim. Güzelce yükledim çoğu diriver'ı Windows update yükledi, geriye bluetooth ve AMD sürücüsü kaldı diğerini umursamadığım için (bluetooth'u) direk AMD kuruluma geçtim, HP'nin kendi sitesinden BIOS'umu güncelledim. Eksik olan bir kaç diriver'ı daha edindim, tüm bunların hepsi işletim sistemime uygun ve benim laptop'uma HP'nin verdiği diriverlar idi. AMD'yi yüklediğimde başlıktaki hata ile karşılaştım. PC yeniden başladığında, aygıt yöneticisinde diriver'ın sorunsuz yüklü olduğu gözüküyor fakat CCC.exe calismamakta yani diriver arayüzüne yine erişememekteyim. Bu kararı almadan önce söylediğim gibi yüksek grafikli bir takım oyunları oynayabiliyordum. Bunu yapabiliyorsam anakart ya da ekran kartında donanımsal bir sorun olması bence imkansız.

Kendimi buradaki bilgili arkadaşların ellerine bırakıyorum ve dump dosyasını sizlere paylaşıyorum.

Başka bir konudan Rghost kullanılması istenmiş bende o şekilde yaptım. Cevaplarınızı takip ediyor olacağım: Dump indirme link'i : Toprak-Dump.rar — RGhost — файлообменник

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı