Çözüldü Windows 7 ani mouse takılması sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Trieetz

Kilopat
Makaleler
9
Öncelikle herkese iyi bayramlar. Windows 7 geçişim sonrası bir sorun olmaya başladı. Mouse ses bile gelmeden aniden 3 saniyelik takılıyor klavye falan çalışıyor sadece mouse için geçerli bu dediğim. Donuyor sonra düzeliyor 3 saniye sonra ama bir ses gelmiyor. Diğer USB girişlerindede aynı sorunu yaşıyorum. Sorunu çözmek işin sistemi açıp USB Flex kablolalarını kontrol ettim sorun yok hepsi yerinde. Neden yaşıyorum bu sorunu?

Çözüm
Hocam laptop kullanıcısıyım ve o dediklerinizin hepsi çalışıyor klavye komple çalışıyor mouseda sorun olsa en azından ses gelir çıkış sesi var o ses gelir ama oda gelmiyor aniden duraksıyor mouse klavye çalışyor tek mouse sonra tekrar çalışıyor 3 saniye sonra.

Hocam ses gelebilir sistem algılayabilir fakat icraata gelince belki sıkıntısı vardır? teknolojik alet bunlar, her şey mümkün. Başka mouse denemenizden başka çare göremiyorum. Oda olmazsa sorun daha büyük zaten... İşletim sisteminizi geri alın bence.
Hocam sırasıyla işletim sisteminin "Kurulu olmadığı" disklerini çıkartıp test edin. Bu bende oldu ve çözdüm kablo değişimi ile.
Mouse için geçerli demişsiniz mouse değiştirip denediniz mi?
Klavye çalışıyor dediğiniz, işletim sisteminde windows tuşu, ctrl+alt+del çalışıyor mu?
Garip bir sebep ama kasanızın statiğini boşaltıp "PSU güç tuşundan kapatıp bilgisayarı açma tuşuna 10 saniye durmadan basın" deneyin tekrardan.

Hocam laptop kullanıcısıyım ve o dediklerinizin hepsi çalışıyor klavye komple çalışıyor mouseda sorun olsa en azından ses gelir çıkış sesi var o ses gelir ama oda gelmiyor aniden duraksıyor mouse klavye çalışyor tek mouse sonra tekrar çalışıyor 3 saniye sonra.

Hocam ses gelebilir sistem algılayabilir fakat icraata gelince belki sıkıntısı vardır? teknolojik alet bunlar, her şey mümkün. Başka mouse denemenizden başka çare göremiyorum. Oda olmazsa sorun daha büyük zaten... İşletim sisteminizi geri alın bence.

Çözüm
Windows 10'da bu sorun yoktu hocam sanırım haklısınız en iyisi yeni bir işletim sistemi kurmak. BIOS güncellemeleri gibi şeylerde eski sistem olduğu için Windows 7 destekliyor bu yüzden mecbur indirdim. Yeni bir Windows 7 bakacağım tavsiyeniz var mıdır hocam?

Sistem:

Intel i5-2410M.
GT-520M.
8 GB RAM.
750GB HDD.

Windows 10'da bu sorun yoktu hocam sanırım haklısınız en iyisi yeni bir işletim sistemi kurmak. BIOS güncellemeleri gibi şeylerde eski sistem olduğu için Windows 7 destekliyor bu yüzden mecbur indirdim. Yeni bir Windows 7 bakacağım tavsiyeniz var mıdır hocam?

Sistem:

Intel i5-2410M.
GT-520M.
8 GB RAM.
750GB HDD.
Hocam home, pro diğer seçenekler ev kullanıcı için gereksiz.
Windows 7 antika olucak az kaldı, BIOS güncellemerini yapıp w10 geçilebiliyorsa öyle yapın. Umarım sıkıntı olmaz.

Geri
Yukarı