Windows 7 başlatılıyor ekranında sabit kaldı

Peki en son ne yaptınız ve bu duruma geldi? Güvenli modda başlatmayı denediniz mi bilgisayarı?

Bilgisayar babamın olduğu için hor kullanıyor biraz. En son babam bilgisayarı kapatmayı denerken kapanmamış 3-4 kere basmış sonra kapanmış o gün daha açılmamış. Şimdi açıldı ama işte takılı kaldı.

Bilgisayar kapalıyken mi yoksa açıkken mi açıkken ise pek mümkün değil hayvan gibi fan sesi var.
Kapalıyken ses çıkarmaz ki. :D Siz hard diski söküp giriş-çıkışlarını silip/üfleyip temizleyin bence. İşe yarar mı bilmiyorum ama bana hard disk ile alakalı gibi geldi. :D Aynı şekilde hard disk kablolarının içlerine de üfleyin. Ama dikkat ıslanmasın. :D

Kapalıyken ses çıkarmaz ki. :D siz hard diski söküp giriş-çıkışlarını silip/üfleyip temizleyin bence. İşe yarar mı bilmiyorum ama bana hard disk ile alakalı gibi geldi. :D aynı şekilde hard disk kablolarının içlerine de üfleyin. Ama dikkat ıslanmasın. :D

Denerim olmazsa yazarım gine.
Hocam HDD yeri şöyle üzerindede bir plaka var nasıl çıkarabiliriz?

Dosya Ekleri

• 16433122660624317089211209208570.jpg
    16433122660624317089211209208570.jpg
    89,5 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
Denerim olmazsa yazarım gine.
Hocam HDD yeri şöyle üzerindede bir plaka var nasıl çıkarabiliriz?
Evet çıkarmaya karşı korumalı bileşen. Neden yapıyorlar bilmiyorum ama ellemenizi tavsiye etmem. :D Çünkü tekniğini bilmeden anca zorlayarak çıkar o da parçalara zarar verebilir. Siz açın bilgisayarı. Elinizle hdd'yi tutun. Arada bir titreşim gönderir gibi oluyor mu? Klik sesi çıkarken vs. Ya da kulağınızı da dayayabilirsiniz eğer duyabilirim derseniz. Bir de BIOS'a girip Default ayarlara döner misiniz?

Geri
Yukarı