Windows 7 "Windows Başlatılıyor" ekranında donma sorunu

Kemal KÖSEDAĞ

Hectopat
Yer
İZMİR
Daha fazla  
Meslek
Bilişim Teknikeri
Arkadaşlar bilgisayara Windows 7 Professional 64 bit format attım USB aracılığıyla. Bilgisayardaki tüm verileri kendi isteğimle sildim. Harddiski 2'ye böldüm 210 GB (depo) ve 270 GB (Yerel disk C) olarak ayarladım formatı sorunsuz başlattım. Hiçbir hata ile karşılaşmadan format bitti. Windows'a isim verdim. Ardından bilgisayar kendini yeniden başlattı. Yani formattan sonraki masaüstü ekranı gelmeden yeniden başlattı. Windows başlatılıyor ekranında kalıyor. Ama masaüstünün açıldığının sesini duyabiliyorum. Güvenli modda açmayı denedim. Bu sefer de ''CLASSPNP.exe'' dosyasına kadar yüklüyor bu dosya geldiğinde donuyor. Bilgisi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen kullandığınız imajda bir problem var. Temiz MSDN çıkışlı bir imaj ile format atın. Ya da Windows 10 kurun.

Windows 10 da çok problem çıkarır kaldırabilecek bir bilgisayar değil. Windows 7 Ultimate attım. Aynı problemi aldım. Şuan söktüm bilgisayarı harddisk te problem var mı diyebakacağım.
Harddisk te bir problem yok sapasağlam gözüküyor.

Bölümlendirme yaparken diskleri biçimlendirdin mi?

Evet ikisini de tamamen sildim. Ardından bölümlendirme yaptım.
Aynı problem benim HDD bozulduğun da olmuştu.
Harddisk Sentinel Pro programı ile baktım harddisk hatasız gözüküyor. Başka bilgisayar hem okudu hemde işlem yapılabiliyor. Bölünmeleri vs sorunsuz gözüküyor.

Evet ikisini de tamamen sildim. Ardından bölümlendirme yaptım.

Harddisk Sentinel Pro programı ile baktım harddisk hatasız gözüküyor. Başka bilgisayar hem okudu hemde işlem yapılabiliyor. Bölünmeleri vs sorunsuz gözüküyor.

MERHABA değerli arkadaşlar donma deyince ilk akla gelen HDD dir yani insan beyni de bazen donar birşeyi hatırlayamaz, Ikincisi ise yine hafızayla ilgili yani RAM'ler rmleri bir test et bakalım ne olucak.

MERHABA değerli arkadaşlar donma deyince ilk akla gelen HDD dir yani insan beyni de bazen donar birşeyi hatırlayamaz, Ikincisi ise yine hafızayla ilgili yani RAM'ler rmleri bir test et bakalım ne olucak.
Merhaba, hala aynı bir değişiklik yok.
Arkadaşlar çok saçma ama sorun bios pilinin bitik olmasından kaynaklanıyormuş değiştirdim ve açıldı. (ÇÖZÜLDÜ)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı