Windows 7 başlatılıyor ekranında sabit kaldı

Evet çıkarmaya karşı korumalı bileşen. Neden yapıyorlar bilmiyorum ama ellemenizi tavsiye etmem. :D çünkü tekniğini bilmeden anca zorlayarak çıkar o da parçalara zarar verebilir. Siz açın bilgisayarı. Elinizle HDD'yi tutun. Arada bir titreşim gönderir gibi oluyor mu? Klik sesi çıkarken vs. ya da kulağınızı da dayayabilirsiniz eğer duyabilirim derseniz. Bir de BIOS'a girip default ayarlara döner misiniz?

Hocam titreşim gönderir gibi oluyor bir de, cızırtı gibi bir şey duyuluyor.

Cızırtı olur zaten o normal. Aniden vuruyor gibi oluyorsa okuma kafası vuruyor olabilir. Bu da hard diskin öldüğüne işaret oluyor genellikle. :(

Hocam BIOS'tan çıksam da reset atsam da tekrar BIOS'a dönüyor bunun sebebi nedir?
Tamam şimdi sistem hard diski görmüyor. BIOS'da csm support gibi bir ayar vardı sanırım, tam hatırlamıyorum, eğer sizde de varsa onu açın. :) Hard disk'ten boot etme ayarı kapalıysa onu da açın. Eğer hard disk boot sekmesinde alt sıralardaysa üste çekin.

Tamam şimdi sistem hard diski görmüyor. BIOS'da CSM Support gibi bir ayar vardı sanırım, tam hatırlamıyorum, eğer sizde de varsa onu açın. :) hard Disk'ten boot etme ayarı kapalıysa onu da açın. Eğer hard disk boot sekmesinde alt sıralardaysa üste çekin.

Hocam boot ile alakalı sadece boot cihazını seçme ekranı var onun dışında dediklerinizi göremedim.

Evet çıkarmaya karşı korumalı bileşen. Neden yapıyorlar bilmiyorum ama ellemenizi tavsiye etmem. :D çünkü tekniğini bilmeden anca zorlayarak çıkar o da parçalara zarar verebilir. Siz açın bilgisayarı. Elinizle HDD'yi tutun. Arada bir titreşim gönderir gibi oluyor mu? Klik sesi çıkarken vs. ya da kulağınızı da dayayabilirsiniz eğer duyabilirim derseniz. Bir de BIOS'a girip default ayarlara döner misiniz?

Alakasız, arkada boşluk geriye çekip kaldırıp çıkarabilir, koruma plakasını sökmek içinde 4 kenarda vidası var onları sökebilir, sorunun HDD kaynaklı olduğunu sanmıyorum W7 gibi rezalet bir sistem baştan aşağı sorunlu zaten 3 4 kez kapatma tuşundan kapattıysa normal.

Alakasız, arkada boşluk geriye çekip kaldırıp çıkarabilir, koruma plakasını sökmek içinde 4 kenarda vidası var onları sökebilir, sorunun HDD kaynaklı olduğunu sanmıyorum W7 gibi rezalet bir sistem baştan aşağı sorunlu zaten 3 4 kez kapatma tuşundan kapattıysa normal.
Arkadaşım Windows 7 yüklü bilgisayarını hiç normal kapatmazdı sürekli tuşuna basılı tutarak kapatırdı. Hiç bir şey olmadı. Suçu işletim sistemine atmak bence yanlış olur. Donanımların ani kapanmaya ne kadar dayanıklı olduğu önemli bence. Tabii ki yazılım da önemli bir faktör fakat hdd kafasını vuruyorsa bu işletim sisteminden değildir. (Kesin değil tabii vurup vurmadığı) Koruma plakalı bir kasam olmadığı için, nasıl çıkarılır bilmiyorum. Yanlış bilgi vermemek ve zarar vermesini istemediğim için çıkarma demiştim. Eğer yazılımsal ise tahminimce mavi ekran verip sürekli yeniden başlardı. Bu kilitleniyor. Yine de eğer yazılımsal ise zaten format ile çözülür gibi duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı