Windows 7, BIOS hard disk gözükmüyor

Runners

Zeptopat
Daha fazla  
Merhabalar. Şu an Windows 7 kullanmaktayım ve Windows 10 80 sürümüne geçmek için format USB'sini hazırladım fakat BIOS menüsü boot kısmında hard diskim gözükmüyor yani 1. sırada USB 2. sırada hard disk olması lazım ama hard diskim gözükmüyor ve format atamıyorum. Bir çözüm önerebilir misiniz?

Merhabalar. Şu an Windows 7 kullanmaktayım ve Windows 10 80 sürümüne geçmek için format USB'sini hazırladım fakat BIOS menüsü boot kısmında hard diskim gözükmüyor yani 1. sırada USB 2. sırada hard disk olması lazım ama hard diskim gözükmüyor ve format atamıyorum. Bir çözüm önerebilir misiniz?

USB'yi çektiğin zaman normal bilgisayar hard diski görüp açılıyor mu?

Evet açılıyor
Usb ve harddiskin aynı anda boot kısmında gözükmesi için ne yapabilirim sorunum
tam olarak bu pc eski onunla bi alakası olabilir mi.

Evet açılıyor.
USB ve hard diskin aynı anda boot kısmında gözükmesi için ne yapabilirim sorunum.
Tam olarak bu PC eski onunla bir alakası olabilir mi?

BIOS ayarlarını sıfırla tekrardan boot ayarını yap bir yerde yanlış yapıyosun veya direkt resim at buraya beraber yapalım.

bios ayarlarını sıfırlamayı denedim ama hala aynı ben size bi foto atayım
BIOS ayarlarını sıfırla tekrardan boot ayarını yap bir yerde yanlış yapıyosun veya direkt resim at buraya beraber yapalım.
harddisk drive kısmında usbyi yukarı aldığım zaman boot kısmında usb gözüküyor fakat harddisk görselde olduğu gibi gözükmüyor ama harddiski üste aldığımda bu sefer boot kısmında harddisk gözüküyo usb gözükmüyor napıcam bilemedim eğer anlamadıysanız video yükleyeyim bir de öyle deneyelim ikisini aynı anda göstermiyor boot kısmında.
bios ayarlarını sıfırlamayı denedim ama hala aynı ben size bi foto atayım

harddisk drive kısmında usbyi yukarı aldığım zaman boot kısmında usb gözüküyor fakat harddisk görselde olduğu gibi gözükmüyor ama harddiski üste aldığımda bu sefer boot kısmında harddisk gözüküyo usb gözükmüyor napıcam bilemedim eğer anlamadıysanız video yükleyeyim bir de öyle deneyelim ikisini aynı anda göstermiyor boot kısmında.
detaylı resim atmaya çalıştım 2. görselde mesela en üstte usb var boot kısmında usb var ama harddisk yok umarım anlayabilirsiniz teşekkürler umarım çözüme kavuşur. 1. görselin de önceki hali harddisk driversda en üstte harddiski almıştım bu sefer boot kısmında harddisk gözüktü ama usb yok
biriniz yardımcı olun vallahi takıldım kaldım hala cevap yok kimseden.

Dosya Ekleri

• 20211103_235805.jpg
    20211103_235805.jpg
    74,2 KB · Görüntüleme: 81
  • Screenshot_20211104-003813_Gallery.jpg
    Screenshot_20211104-003813_Gallery.jpg
    25,2 KB · Görüntüleme: 44
  • Screenshot_20211104-003820_Gallery.jpg
    Screenshot_20211104-003820_Gallery.jpg
    35,2 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleme:

BIOS ayarlarını sıfırlamayı denedim ama hala aynı ben size bir fotoğraf atayım.

Hard disk Drive kısmında USB'yi yukarı aldığım zaman boot kısmında USB gözüküyor fakat hard disk görselde olduğu gibi gözükmüyor ama hard diski üste aldığımda bu sefer boot kısmında hard disk gözüküyor USB gözükmüyor ne yapacağım bilemedim eğer anlamadıysanız video yükleyeyim bir de öyle deneyelim ikisini aynı anda göstermiyor boot kısmında.

Detaylı resim atmaya çalıştım 2. görselde mesela en üstte USB var boot kısmında USB var ama hard disk yok umarım anlayabilirsiniz teşekkürler umarım çözüme kavuşur. 1. görselin de önceki hali hard disk driversda en üstte hard diski almıştım bu sefer boot kısmında hard disk gözüktü ama USB yok.
Biriniz yardımcı olun vallahi takıldım kaldım hala cevap yok kimseden.

Sıralamalar doğru boot ayarı da doğru USB'yi farklı bir porta tak dene + olarak HDD'nin SATA kablosunu bir yukarı veya aşağıya tak öyle dene HDD'nin format ekranında gözükmemesi imkansız farklı bir ISO denediniz mi?
Sıralamalar doğru boot ayarı da doğru USB'yi farklı bir porta tak dene + olarak HDD'nin SATA kablosunu bir yukarı veya aşağıya tak öyle dene HDD'nin format ekranında gözükmemesi imkansız farklı bir ISO denediniz mi?

Bir de HDD'nin AHCI durumunda olduğundan emin ol.

f

Bir de HDD'nin AHCI durumunda olduğundan emin ol.
Yaptım dediklerinizi ama sanırım aynı şuan AHCI mode yaptım satanın yerlerini değiştim fakat aynı anda yine görmüyor isoyla mı alakalı farklı bir iso denesem aynı anda görür mü
pcciye götürücem ya yok valla yapamıyorum artık bi şekilde yapar heralde götürünce

Son düzenleme:
F

Yaptım dediklerinizi ama sanırım aynı şu an AHCI mode yaptım satanın yerlerini değiştim fakat aynı anda yine görmüyor ISO'yla mı alakalı farklı bir ISO denesem aynı anda görür mü?
Pcciye götüreceğim ya yok vallahi yapamıyorum artık bir şekilde yapar herhalde götürünce.

Farklı ISO dene. Neden para veriyorsun bilgisayarcıya yapabilirsin sende.

Yeni konular

Geri
Yukarı