Windows 7 boot dosyalarını değiştirmek mümkün müdür?

513242

Centipat
Selamünaleyküm Technopat Sosyal üyeleri. :)
Benim bir sorum vardı, acaba Windows 7 boot dosyalarını 8.1le falan değiştirmek mümkün müdür? Benim cihaz birkaç ay önce alındı ve 7 kurmak istiyorum. Ama 7'nin orijinal boot dosyalarıyla sistem boot etmiyor. 8.1 ve 10 boot dosyalarıyla boot ediyor. (GTX 1060 ekran kartında falan Vista çalıştıran görmüştüm YouTube da)

Son düzenleyen: Moderatör:
Boot dosyalarını değiştiriyorlar ve hayırlı olsun. :) ben bir türlü kuramadım. :D aslında o yöntemi denemiştim fakat olmadı. Dosyaları kopyalıyor falan yeniden başlayınca "starting Windows" ekranında takılıyor. UEFI'yi kapatıp denedim yine aynı sonucu aldım. Flashboot ile denediğimde boot etti hatta disk kısmında kadar geldim lakin orada işler biraz karıştı... NVMe Express sürücüsü eksik olduğu için diskleri görmedi. (sürücüyü bulamadım internette) o gün zaten delirmiştim sanırım. En sonda vazgeçtim.
Bu arada ing Windows 7 ISO'su aramak yerine İngilizce dilini direk kendiniz yükleyebilirsiniz. Bir sürü video falan var internette.
Orjinal win7 ingilizce var zaten elimde onda sıkıntı yok. Aynı mantıkla yapılmış ama ingilizce olan win7 lazım. Dilini değiştirsem olurmu bilmiyorum denemeden bişey diyemiyorum. ama o deneme çok pahalıya patlayabilir bana o yükün altın asla giremem. belki bu tarz hazırlanmış windows 7 ing imajı olan vardır diye yazdım

@513242 yaptığınız işlemin bir olayı yok sanırım. Siz sadece WinPE'yi yeni WinPE ile değiştirmişsiniz.
Emin ol okadar basit değil. zaten değiştirende ben değilim. netten bu şekilde hazırlanmış buldum

Ben kurdum yeni nesil sisteme ama sadece install.wim ile olmuyor bu iş sürücü entegresi felan da lazım yoksa pc açılmıyor. Onun dışında bunun için windows 10 iso dosyasını alın sources klasöründen install.esd yada .wim dosyasısını silin. Windows 7 imajındaki install.wim dosyasını alın.
Dediğini denedim, bana da çok mantıklı geldi. şimdi kesin olur dedim... olmadı :) bi hata vermişti, şimdi tekrar deneyip ne hatası verdiğine bakıp tekrar o hata üzerinden araştırcam

Son düzenleme:
Orjinal win7 ingilizce var zaten elimde onda sıkıntı yok. Aynı mantıkla yapılmış ama ingilizce olan win7 lazım. Dilini değiştirsem olurmu bilmiyorum denemeden bişey diyemiyorum. ama o deneme çok pahalıya patlayabilir bana o yükün altın asla giremem. belki bu tarz hazırlanmış windows 7 ing imajı olan vardır diye yazdım

Emin ol okadar basit değil. zaten değiştirende ben değilim. netten bu şekilde hazırlanmış buldum

Dediğini denedim, bana da çok mantıklı geldi. şimdi kesin olur dedim... olmadı :) bi hata vermişti, şimdi tekrar deneyip ne hatası verdiğine bakıp tekrar o hata üzerinden araştırcam
NTLite üzerinden sürücü entegre etmezsen kurulum sonrası sistemi kullanamazsın. Ondan dolayı 2 hafta sonra müsait olunca yapabilirim. Ayrıca sisteme zarar vermez bi formata Windows 10 olarak kullanırsın geri.

Güvenlik güncelleştirmelerini 2026'a kadar almaya devam eden(ücretli sürümü bypass edilmiş).
DirectX - Net Framework 4.8 - Visual C++ paketleri entegre.
64bit - İngilizce dil.
BIOS - UEFI destekli.
Wlan - NVMe driverlarında ekler.
Windows güncelleştirmeleri entegre.

Aradığınız ISO bu sanırım.

Güvenlik güncelleştirmelerini 2026'a kadar almaya devam eden(ücretli sürümü bypass edilmiş).
DirectX - Net Framework 4.8 - Visual C++ paketleri entegre.
64bit - İngilizce dil.
BIOS - UEFI destekli.
Wlan - NVMe driverlarında ekler.
Windows güncelleştirmeleri entegre.

Aradığınız ISO bu sanırım.
maalesef indiremiyorum. başka link varmı

Geri
Yukarı