Windows 7 CD'sinin içindekileri USB'ye yazdırmak

Untouchablee

Hectopat
Merhaba. Bilgisayarlardan neredeyse hiç anlamayan bir arkadaşımın Exper markalı dizüstü bilgisayarı var. Satın aldığı zamanda içinde Windows 7 Home Basic yüklü olarak gelmiş. Daha sonra ücretsiz olarak Windows 10'a yükseltmiş. Bilgisayarına virüs girmiş. Bilgisayardan pek anlamadığı için format atmamı istedi ve bilgisayarı bana verdi. Şuan Windows 10 yüklü olan bilgisayara, bilgisayar ile birlikte gelen windows 7 Home Basic 64 bit kurulum CD'si ile temiz windows kurulumu yapıp Windows lisansını etkinleştirip bilgisayarı Windows 10'a yükseltmeyi planlıyordum. Fakat bilgisayarın CD okuyucusu düzgün çalışmadığı için ve garip sesler çıkardığı için CD'yi ara sıra okumuyor. Kurulumu başlatırsam büyük ihtimalle yükleme yarıda kesilecek. Microsoft'un sitesi üzerinden Windows 7 ISO dosyasını indirmeye de çalıştım. Bilgisayar ile gelen ürün anahtarını yazdığım zaman almış olduğum "Girdiğiniz ürün anahtarı, cihaz üreticisi tarafından önceden yüklenmiş bir yazılım için gibi görünüyor. Lütfen yazılım kurtarma seçenekleri için cihaz üreticisine başvurun." hatası ile bu planım da suya düştü. Aklıma daha sonra başka bir fikir daha geldi. Acaba bu Windows 7 CD'sini kendi bilgisayarıma taksam ve içindeki dosyaları bir şekilde USB'ye kopyalayıp kurulum yapsam olur mu? Böyle bir şey mümkün müdür? Mümkün değilse daha ne yapabilirim?
Kendi bilgisayarımda kullandığım Windows 10 Pro 64 bit kurulum USB'si ile arkadaşımın bilgisayarına Windows 10 kurulumu yapsam ürün aktifleşir mi?

ProduKey programı ile mevcuttaki Windows 10 ürün anahtarınızı öğrenin. Anahtarı bir yere not ettikten sonra Windows 10 isosunu indirip Rufus ile bir USB belleğe yazın. Kurulum esnasında not aldığınız anahtarı kullanın.

Kardesim Win10 kurman yeterli olacaktır direk etkinlestirir sadece urun anahtarım yok de oradan Win10 Home secmen yeterli.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı