Windows 7 Desteği Sona Eriyor, Kullanıcılar Neler Yapabilir?

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Windows 7 Desteği Sona Eriyor, Kullanıcılar Neler Yapabilir?
windows7-kapak.jpg

Windows 7’nin genişletilmiş desteği 14 Ocak 2020 itibariyle bitiyor. Kullanıcıların bu tarihten sonra Windows 7 kullanması epey riskli. Neler yapılabileceğini anlatıyoruz. Ekim 2009’da yayınlanan Windows 7, aradan geçen 10 yılı aşkın sürede milyonlarca kişinin tercihi oldu. Üstelik bu işletim sistemini şu anda kullananların sayısı tahmin edilenden çok fazla. Kaspersky’ın geçen yıl sonu yaptığı araştırmalar, hem […]

Devamı: Windows 7 Desteği Sona Eriyor, Kullanıcılar Neler Yapabilir?
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Bence Microsoft, Windows 7'den Windows 10'na ücretsiz geçiş için kısa bir kampanya daha yapmalı. Yoksa bu iş başını çok ağrıtacak. Hadi biz ev kullanıcıları çok önemli değil ancak milyonlarca işletme ve bilgisayarları halen Windows 7 kullanıyor. Bunları kaybetmeyi göze almamak yapılacak en doğru hareket olacaktır kanısındayım. Zaten Microsoft'a yakışanda bu olur. Keza bu bilgisayarların Windows 10'nu ne kadar verimli kullanacağı da ayrı bir soru işareti.

Bence Microsoft, Windows 7'den Windows 10'na ücretsiz geçiş için kısa bir kampanya daha yapmalı. Yoksa bu iş başını çok ağrıtacak. Hadi biz ev kullanıcıları çok önemli değil ancak milyonlarca işletme ve bilgisayarları halen Windows 7 kullanıyor. Bunları kaybetmeyi göze almamak yapılacak en doğru hareket olacaktır kanısındayım. Zaten Microsoft'a yakışanda bu olur. Keza bu bilgisayarların Windows 10'nu ne kadar verimli kullanacağı da ayrı bir soru işareti.
aslında geçen geçiyor ama kullanıcılar hatalardan veya kendi sistemlerinden dolayı geçmekten vazgeçiyorlar

Artık Windows 10 devrinin de bitmesi lazım bence. Günümüz şartlarını karşılamadığını düşünüyorum.
aslında doğru yıllardır Windows 7 gibi eski bir sistem ama güncelleme alıyor duyduğuma göre eskiden Microsoft Windows 10.1 yapmayı düşünüyordu ama bilinmeyen bir sebepten dolayı iptal edilmiş bana göre windows 10 lite adlı bir işletim sistemi yapılmalı düşük sistemler için

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı