Windows 7 ve 8 İçin Chrome Desteği Sona Eriyor

Bu Chrome'un ağır ve çok RAM harcaması yüzünden olabilir çünkü Chrome bayağı ağır ve RAM yiyor belki o yüzden Windows 10 aşağısını uygun görmemişlerdir. Ama bunun da işletim sistemiyle çok bir alakası yok ya herkes yeni işletim sistemlerine geçsin istiyorlar ya da başka bir şeyler yapmak istiyorlat.
Hocam zaten sıkıntı Chrome'da değil. Napıyolarsa yapsınlar ama Chrome'un desteğini kestiğini görüp diğer tarayıcılar da keserse işte o problem.

Operayı tövbe kullanmam. İşlemcim i3-2330m firefox yeterli olur mu?
4 GB RAM mi hocam?

7 neyse de yapılır mı lan 8.1'e? halen ddr2 sistem kullanan bir fakirim 8.1'den 10'a geçmek yoracak.

Ne 7 ne de 8.1'in desteği kesilmeliydi, tarayıcı bu herkesin sistemi 10 kaldırmıyor ki 2026 ya kadar 7 için esu vardı. Desteğinin kesilmesi için önce NT 7.0'lık bir Windows sürümü lazı

Son düzenleme:
Windows 7 ve Windows 8.1 işletim sistemlerinden birisi 2009'da diğeri 2013'te çıkmış. Artık teknoloji gelişiyor bizim bunlardan faydalanmamız gerekiyor. Eski çağdan kalma işletim sistemini neden kullanalım ki? Kötü sisteminiz vardır Windows 7 veya Windows 8.1'i kullanmak zorunda olabilirsiniz ona bir şey diyemem. Ama az çok iyi sisteminiz varsa bile nostalji vs. yaşamak için kullanıyorsanız güncel işletim sistemine (Windows 10/Windows 11) geçmeniz iyi olacaktır. Bir ömür boyu böyle devam etmeyecek elbette sistem değişikliği zaman geldiğinde yapacaksınız. Google desteği kesmekle çok iyi yapmış. Zaten Microsoft 10 Ocak 2023 tarihinde Windows 7 ve Windows 8.1 için Genişletilmiş Güvenlik Güncelleme programını da sonlandıracağını açıkladı.

Windows 7 ve Windows 8.1 işletim sistemlerinden birisi 2009'da diğeri 2013'te çıkmış. Artık teknoloji gelişiyor bizim bunlardan faydalanmamız gerekiyor. Eski çağdan kalma işletim sistemini neden kullanalım ki? Kötü sisteminiz vardır Windows 7 veya Windows 8.1'i kullanmak zorunda olabilirsiniz ona bir şey diyemem. Ama az çok iyi sisteminiz varsa bile nostalji vs. yaşamak için kullanıyorsanız güncel işletim sistemine (Windows 10/Windows 11) geçmeniz iyi olacaktır. Bir ömür boyu böyle devam etmeyecek elbette sistem değişikliği zaman geldiğinde yapacaksınız. Google desteği kesmekle çok iyi yapmış. Zaten Microsoft 10 Ocak 2023 tarihinde Windows 7 ve Windows 8.1 için Genişletilmiş Güvenlik Güncelleme programını da sonlandıracağını açıkladı.
Hocam zaten sıkıntı eski sistemlerde. Windows 10'a geçemeyen çok kişi var. Windows 7'nin desteğinin biteli 2 sene oldu hadi 7 tamam. Ama daha 8.1'in desteği bitmeden 1 yıl doldurmadan desteği kesmesi aşırı saçma.

Geri
Yukarı