Windows 7 Desteği Sona Ermiştir

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşım Windows 7 sistemine 8 yüklemiş. Beğenmemiş ve tekrar Windows 7'ye geçmiş :D Ona bu haberi vermem lazım :)

8.1 kullandıktan sonra bunu demezsiniz :)

Kesinlikle katılmıyorum. Nasıl ki Vista XP'nin yerini alamadıysa , Win 8 veya 8.1 farketmez, o da Win7 nin yerini alamadı daha. Birçok değişik markanın bilgisayarında 8.1 kullandım. Ama Windows 7 bana göre hala daha stabil. Tecrübeyle sabittir.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Recep Baltaş
Bu tarihten sonra Technopat.net, Windows 7 kullanıcılarına işletim sistemlerini Windows 8.1 64 Bit sürümüne yükseltene kadar destek sunmama hakkını saklı tutar.
Orijinal Windows 7'si olanlar, Windows 8 alamayanların suçu ne, neden yardımı keseceksiniz? Korsan Windows 8.1 kullansalar daha mı iyi?

@Recep Baltaş

Orijinal Windows 7'si olanlar, Windows 8 alamayanların suçu ne, neden yardımı keseceksiniz? Korsan Windows 8.1 kullansalar daha mı iyi?
Hayır, gidip RTM ile ücretsiz 8.1 Pro kullansınlar. https://www.technopat.net/sosyal/konu/windows-8-1-rtm-türkçe-İndirme-bağlantıları.28515/

@Recep Baltaş

Konuyu okuyun öncelikle. Microsoft'un temel desteği kesmesinden sonra işletim sistemi hataları tamamen kullanıcıların sorumluluğunda. Bu da berberinde kullanıcıların çözemeyeceği ama Microsoft'un bir yamayla çözebileceği sorunlar getireceğinden dolayı kullanıcıların boş yere Windows 7'de vakti kaybetmesini yanlış buluyoruz. Desteğin kesildiği tarihten itibaren kullanıcılar dilediği gibi Windows 7'nin problemleri hakkında diğer kullanıcılara yardım edebilir ya da yardım alabilirler. Öte yandan Microsoft, Windows 10 çıktığında aynı 8 çıktığında olduğu gibi çok cüzi miktarda yükseltme lisansı geçişlerini sağlayacaktır.

Zorla win8.1 yüklemek zorunda mıyız ? Ekran kartımızın uyumlu driver'i yok. Win7 daha iyi. PC'im win8.1 idi geri win7'ye döndüm.

Windows 8 yazılım olarak daha iyi ama bence kullanış açısından windows 7 daha kolay. Açıkçası ben win8 almayı düşünüyordum onun yerine orjinal win 10'un çıkmasını bekliyorum. Deneme sürümünü kullandım deneme olmasına rağmen gayet başarılıydı. Özellikle metro arayüzünün olmayışı ve sürücülerin otomatik yüklenmesi gibi bir çok kolaylık ve yenilik geliyor.

Aksine metro arabirimi kullanımı kolaylaştırmakta. En azından benim için.

Kesinlikle katılmıyorum. Nasıl ki Vista XP'nin yerini alamadıysa , Win 8 veya 8.1 farketmez, o da Win7 nin yerini alamadı daha. Birçok değişik markanın bilgisayarında 8.1 kullandım. Ama Windows 7 bana göre hala daha stabil. Tecrübeyle sabittir.

Yeterince tecrübe edinmemişsin demek ki :) Senden daha uzun süre 7 ve yine senden daha uzun süre 8 ve 8.1 kullandım ve kesinlikle 8.1 çok daha stabil 7'den.

Zorla win8.1 yüklemek zorunda mıyız ? Ekran kartımızın uyumlu driver'i yok. Win7 daha iyi. PC'im win8.1 idi geri win7'ye döndüm.

Windows 7 kötü. Güvenlik açıkları var ve güncelliğini yitirdi artık. DirectX 12 desteği de almayacak. Bir ekran kartının 8.1 sürücüsü yoksa o ekran kartı zaten miadını doldurmuştur. Nasıl ki XP'yi bırakıp 7'ye geçtiniz, benzer şekilde 7'yi de bırakıp 8.1'e geçeceksiniz. Şimdi geçmekte diretirseniz yarın mecburen geçeceksiniz :) Seçim sizin :)

Hatta geçmişken doğrudan 10'a geçeceksiniz.

Aksine metro arabirimi kullanımı kolaylaştırmakta. En azından benim için.

Yeterince tecrübe edinmemişsin demek ki :) Senden daha uzun süre 7 ve yine senden daha uzun süre 8 ve 8.1 kullandım ve kesinlikle 8.1 çok daha stabil 7'den.

Windows 7 kötü. Güvenlik açıkları var ve güncelliğini yitirdi artık. DirectX 12 desteği de almayacak. Bir ekran kartının 8.1 sürücüsü yoksa o ekran kartı zaten miadını doldurmuştur. Nasıl ki XP'yi bırakıp 7'ye geçtiniz, benzer şekilde 7'yi de bırakıp 8.1'e geçeceksiniz. Şimdi geçmekte diretirseniz yarın mecburen geçeceksiniz :) Seçim sizin :)

Hatta geçmişken doğrudan 10'a geçeceksiniz.
Win8.1'i kur kur demenizden kurmuyorum artık :) Zaten win7 yetiyor. DirectX 12 gelmesin sorun değil. Win10 çıksın ona geçerim. Ama win8.1'e geçmem. Kime söylesem win8.1 kur demelerinden bıktığımdan win7'ye geçtim. Win10 korsan olsun yine yüklerim bu sistemle. Şimdi yine ceza alırım. Win7 dedim diye.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı