Windows 7 DVD'sini USB'ye geçirme

porfir

Kilopat
Bende bir windows 7 dvd si var. Bunu usb ye aktarmak istiyordum, baktım varmış böyle bir şey. DVD'de 4 gb civarlarında dosya var, ama bunu iso dosyasına çevirdikten sonra iso 250 mb civarlarında oluyor. Sizce bir sorun var mıdır ? Yoksa sorun yok mudur bu ISO dosyasını USB'ye yazdırayım mı ?

Sorunumu doğru düzgün okur musun lütfen ?

Sorunuz zaten düzgün bir şekilde okunmuş ve cevaplanmış. Kafanıza göre elle ISO yaptığınızda boyut 250MB oluyorsa demek ki ISO yapmada bir hata alıyorsunuz. Kurlum DVD'lerinde boot sektörü vardır ve bu sektör ImgBurn gibi programlar tarafından tanınır. O yüzden denildiği gibi kalıp dosyasını ImgBrun ile hazırlayıp Windows 7 USB/DVD Download tool ile belleğe yazabilirsiniz.

Öncelikle "Barisdo" dan özür dilerim..

Dediklerinizi yaptım, ISO dosyası oluşturdum. Ama bu sefer de Windows 7 USB/DVD Download Tool da hata verdi. ISO dosyasını seçme kısmında (ilk kısımda) invalid .iso file hatası aldım. İnternetten çözümüne baktım, UltraISO prog. ile açıp özellikler deyip çıkan ekranı şu hale getirecekmişiz ;

http://www.otlakci.com/wp-content/uploads/2013/09/%C3%B6zllkler2.png

Ama bende o seçenekler aktif değil yani üzerinde düzenleme yapamıyorum. Yönetici olarak felan da çalıştırdım ama olmadı. Ne yapmalıyım ?

%C3%B6zllkler2.png

- - - Güncellendi - - -

Sorun üstüne sorun üstüne sorun üstüne sorun. Tek istediğim format atmak. :(

Bi önceki yorumda bahsettiğim sorunu hallettim, Joliet i işaretleyince düzeldi.
Bu seferde farkettim ki bilgisayar USB yi çıkarılabilir disk olarak değil yerel disk olarak görüyor. :( Bu yüzden USB/DVD Download Tool da USB yi görmüyor. Ne yapmalıyım ?

Senin dediğini yaptım, ama "create partition 1" kısmında hata verdi :

"Sanal disk hizmeti hatası :
Disk başlatılamadı"

şimdi de usb yi hiç görmüyor, aslında görüyor gibi, usb yi taktığımda sağ altta donanımı güvenle kaldır simgesi beliriyor, ama ne otomatik kullan açılıyor ne de Bilgisayarım'da gözüküyor. :( Ne yapmalıyım ?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı