Laptop Windows 7 DVD'sini okumuyor

porfir

Kilopat
Laptopa format dvd sini takıyorum okumuyor. Sadece BIOS ekranında görmüyor değil bilgisayar açıkken bakıyorum yine yok. Dvd yi başka bilgisayara takınca okuyor, laptopun cd okuyucusu da sorunlu değil, herhangi bir cd yada dvd takınca sorunsuz okuyor ama format dvdsini takınca okumuyor bu yüzden format atamıyorum. Sizce sorun nerede ?

Aslında tam olarak okumuyor değil, cd yi taktığında ekrandaki mouse ikonunun sağ üst tarafında cd işareti çıkar ya hani, işte o çıkıyor 1-2 saniye sonra kayboluyor.

DVD'de sorun yok, diğer bilgisayarlarda görünüyor. He bu arada yeni farkettim, DVD yi takınca laptop açılmıyor. Hani pc açılırken sol üstte küçük kısa bir çizgi çıkar ya, işte o ekranda takılıyor.
CD çiziktir ya da lekelidir.
Şimdi başka bir PC de denedim, DVD yi görüyor, format ekranına da girebiliyorum. Yani DVD de sorun yok.

O zaman DVD'yi başka bir bilgisayarda kopyalayıp kopya DVD ile format atmayı deneyin.

Aynı olay arkadaşımın başına geldi. Başka bilgisayarda dvd yi çok hızlı yazdırmıştık. En düşük hızda yazdırdık sorun çözülmüştü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya da en basiti hiç uğraşmayın. ISO dosyasını USB'ye Bootable olarak yazdırın sonra da USB üzerinden kurulum yapın.

Ya ben onu daha önce yapmaya çalışmıştım, oluşan ISO dosyası 350 MB felan oluyordu ve USB formatlama kısmında sorun çıkıyodu. Yani DVD nin içinde ISO dosyası yok dosyalar vs. var.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı