Windows 7 "\efi\microsoft\boot\bcd" nedir?

PXyer

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bugün gün içerisinde Windows 11 işletim sistemimin pasif kaldığını düşünerek Windows 7 Pro kurmak istedim. İlk başta ISO dosyasını indirerek USB belleğe Rufus ile yazdırdım (GPT). Sonra BIOS'a girdim ve boot menüsünden USB belleği seçtim Save and changes diyerek kaydettim sonra ekranda Secure Boot seçeneğini kapatmam gerektiğini söyleyen bir uyarı çıktı bende BIOS'a tekrar girerek kapattım ancak bu sefer de ekrana başka bir hata geldi info kısmında başlıkta da bulunan "\efi\microsoft\boot\bcd" bu yazı yazıyordu. İnternetten araştırma yaptım ama birkaç yerde HDD'nin arızalı olduğu için bu hatanın geldiğini söylediler. Ne için Windows 7 kuramadığımı bilmiyorum arkadaşlar. Bilen kişiler yardım edebilirseniz sevinirim. İyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Rufus Windows'u yazarken bir problem olmuş olabilir veya ISO dosyan bozuk olabilir.
Rufus ile yazarken problem çıkarmadı ancak dediğin gibi iso dosyasi ile alakalı olabilir sorunsuz iso dosyasi nereden bulabilirim peki biliyor musun ?
Not: microsoft sitesinden aracı indirdim fakat geçmek için windows 7 den onceki sürümleri kullanman gerekiyor diye uyarı verdi.

İlk olarak BIOS menüsünden UEFI bootu açın ve yeniden deneyin olmaz ise.

Flashınızı NTFS olarak biçimlendirin.

Burdan Windows ISO sunu indir ve Rufus programında yine NTFS olarak seçin ve bölüm düzeni UEFI MBR olarak kurun.

İnşallah yardım edebilmişimdir.

İlk olarak BIOS menüsünden UEFI bootu açın ve yeniden deneyin olmaz ise.

Flashınızı NTFS olarak biçimlendirin.

Burdan Windows ISO sunu indir ve Rufus programında yine NTFS olarak seçin ve bölüm düzeni UEFI MBR olarak kurun.

İnşallah yardım edebilmişimdir.

Yardımın için teşekkür ediyorum.
BIOS'a girip launch CSM seçeneğini aktiflestirdim (bu seçenek legacy özelliğini açıyormuş) sonra tekrardan BIOS'a girip USB belleği boot menüsünden seçerek baştan başlattım sorunum çözüldü ancak şimdi de sürücü sıkıntısı çekiyorum. İnternet dahil çoğu sürücü eksik bulamazsam tekrardan format atacağım anlaşılan. 🥲

Yeni konular

Geri
Yukarı