Windows 7 format atarken SSD görmüyor

Burak Gençoğlu

Centipat
Flash'a yazdırdım arkadaşlar Rufus yardımıyla. Her şey çok güzel kurulum yerine geliyoruz Windows 7 kurulum yerine. 2 seçenek yerinden yükselt değil özele tıklıyoruz. Windows 7 nereye kurulsun seçin diyor fakat hiçbir şey yok gözükmüyor. Gözat'a basıyorum, yine yok, ekleyemezsiniz diyor.

Evet, Windows 7'nin modern sistem desteği olmadığı için muhtemelen yonga setinizi desteklemiyor ve bu yüzden de SSD'nizi okuyamıyor.

Ha bir de NVMe SSD'ye UEFI kurmak zorundasınız ki Windows 7'de UEFI desteği biraz sorunlu. Sanırım elle eklemek falan gerekiyordu ki bana göre boş uğraşlar.

BIOS'ta Windows 7 kurulumu için ayar var mı bir bak. Advanced kısmında Windows OS ayarlarında olabilir.

NVMe SSD'ye UEFI kurmazsak herhangi bir sorun olur mu? Ekran kartımın stok VBIOS'u UEFI desteklemiyor da. CSM açık UEFI kurulum ya da legacy kurulum yapıyorum.

Evet, Windows 7'nin modern sistem desteği olmadığı için muhtemelen yonga setinizi desteklemiyor ve bu yüzden de SSD'nizi okuyamıyor.

Ha bir de NVMe SSD'ye UEFI kurmak zorundasınız ki Windows 7'de UEFI desteği biraz sorunlu. Sanırım elle eklemek falan gerekiyordu ki bana göre boş uğraşlar.

Merhabalar yardımlarınız için teşekkürler anakart modelim: A320M.

Merhabalar yardımlarınız için teşekkürler anakart modelim: A320M.
Windows 7'nin A320 desteği yok. Yine de SSD'niz NVMe ise dediğim gibi UEFI kurmak zorundasınız.

Her halükarda neden Windows 7 kurmaya çalıştığınızı anlamıyorum ama boşa kürek çektiğinizi söyleyebilirim.

Kolay gelsin.

Windows 7'nin A320 desteği yok. Yine de SSD'niz NVMe ise dediğim gibi UEFI kurmak zorundasınız.

Her halükarda neden Windows 7 kurmaya çalıştığınızı anlamıyorum ama boşa kürek çektiğinizi söyleyebilirim.

Kolay gelsin.

Son gelen Windows 10 güncelleştirmesi bilgisayarı aşırı yavaşlatmaya başladı altta da gördüğünüz gibi saçmalık. Çok fazla kullanıyor.

Ekran görüntüsü 2021-04-16 200935.png

Son gelen Windows 10 güncelleştirmesi bilgisayarı aşırı yavaşlatmaya başladı altta da gördüğünüz gibi saçmalık. Çok fazla kullanıyor.
Eki Görüntüle 978190

O halde temiz kurulum ile tekrardan Windows 10 kurun. Belki de size özgü bir sorun oluşmuştur. Ayrıca Windows 8.1 varken 7 diye ısrar etmenize anlam veremedim açıkçası.

Bu arada bu sisteme Windows 10 kurmazsanız yazık edersiniz. Zira ne Windows 7 için sürücüsü var ne de desteği var.

O halde temiz kurulum ile tekrardan Windows 10 kurun. Belki de size özgü bir sorun oluşmuştur. Ayrıca Windows 8.1 varken 7 diye ısrar etmenize anlam veremedim açıkçası.

Bu arada bu sisteme Windows 10 kurmazsanız yazık edersiniz. Zira ne Windows 7 için sürücüsü var ne de desteği var.

Windows 8.1 şimdi kuracağım sitesinden ürün anahtarını falanda hallettim indirdim fakat şimdi sıra geldi Rufus'la flasha yazdırma kısmına.

1618607755286.png

Buradaki disk bölüm düzeni GPT mi olacak yoksa MBR mi olacak? Anlamadığım için soruyorum anakartımı yukarıda belirttim.

Yeni konular

Geri
Yukarı