Windows 7 formattan sonra FPS düşüşü

@berk1937 Yakın bir zamanda deneyeceğim, umarım faydasını görürüz. Technopat'ta bir konuda bir arkadaş Windows 10'dan Windows 8.1'e geçtim demişti ve daha iyi olmuştu demişti FPS açısından vs. Ne diyorsunuz buna? 10 mu 8.1 mi?

@berk1937 Yakın bir zamanda deneyeceğim, umarım faydasını görürüz. Technopat'ta bir konuda bir arkadaş Windows 10'dan Windows 8.1'e geçtim demişti ve daha iyi olmuştu demişti FPS açısından vs. Ne diyorsunuz buna? 10 mu 8.1 mi?
Forumun yarısından fazlası 10 diyor 8.1 diyen 1 kişi. 10'a geçin beğenmezseniz 8.1 kurarsınız.

Lütfen eleştirilerinizi saygı içerisinde belirtin.
Direk yüzümüze vuruyorsunuz.
Ezbere yazmıyoruz, Siz biliyor musunuz bilmiyorum ama DirectX 12 ile DirectX 11 arasında farklar çok.
Destek umrum da değil ki zaten.
AMD ve NVIDIA artık sürücülerini Windows 10 için optimize ediyorlar en son sürücüler dikkat
ederseniz hep Windows 10'a çıkıyor ve güncelleştirmeleri hafife alıyorsunuz sanıyorum ki herkes gibi.

Sevgili arkadaşım, Lol DirectX12 desteklemiyor. Desteklese bile, o oyunda 45-50 FPS alan bir kartın DirectX12 destekleyecek kadar yeni olması bana olası gelmiyor.
En son sürücülerin sadece Windows 10'a çıktığı da yok. Geforce.com'a bakarsan Windows 7'nin en son sürücülere sahip olduğunu görebilirsin.

İkisini de dene. Az bir fark varsa arada, Windows 10'da kalman en iyisi. FPS farkı büyükse, sırf yeni diye 10'u tercih etmen sana bir şey kazandırmayacak.

@berk1937 Hocam Windows 10 UEFI kuracaktım fakat internetten araştırdım, Sistem Bilgisi'ne girince BIOS Modu: UEFI yazıyor fakat bende öyle bir şey yok. Bende direk BIOS Modu diye bir şey yok olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

Büyük ihtimal UEFI BIOS'dur sizdeki de.

Anakartınızın marka/modeli nedir?

Şu linkten AIDA64 Extreme'in deneme sürümünü indirin (linke tıklanınca, otomatik indirme başlayacaktır). Zip dosyasını bir klasöre çıkartın. Çıkarttığınız dosyaların arasında "aida64.exe" uygulaması olacak, onu çalıştırın. "Anakart"a, daha sonra da "BIOS"a tıklayın. "BIOS Türü"nün yanında UEFI olup olmadığı yazacaktır.

Son düzenleme:
Windows 10 Tavsiye etmem o sisteme uygun değil ana menüde bile kastı bende ve çoğu oyun açılmadı oynuyamadıktan sonra güncel sürüm olsada benim için anlamı yok.

Lütfen eleştirilerinizi saygı içerisinde belirtin.
Direk yüzümüze vuruyorsunuz.
Ezbere yazmıyoruz, Siz biliyor musunuz bilmiyorum ama DirectX 12 ile DirectX 11 arasında farklar çok.
Destek umrum da değil ki zaten.
AMD ve NVIDIA artık sürücülerini Windows 10 için optimize ediyorlar en son sürücüler dikkat
ederseniz hep Windows 10'a çıkıyor ve güncelleştirmeleri hafife alıyorsunuz sanıyorum ki herkes gibi

lakin güncelleştirmeler de ani fps düşüşleri WattMan hataları ve FPS sorunları çözülüyor.
Kardeşim sana tek bir öneri vereceğim konu sahibi arkadaşa.
Çok Eski bir ekran kartını kullanıp FPS düşüşü yaşıyorum demek garip.

Hem eski kullanıyorsun hem de sorunum var diyorsun ki destekler tamamen kesilmiş.
Eski olduğunu nereden mi çıkarıyorum?
League Of Legends'te 20-25 FPS alan ekran kartı ise %96 ihtimal ile eskidir.
Yeni ekran kartı almanızı öneriyorum istediğiniz kadar yazılımsal destek sağlayın sorununuz çözülür mü pek sanmıyorum
DirectX 12 destekleyen oyun oynanmıyorsa veya ekran kartı DirectX 12 desteklemiyorsa DirectX12 avantajı da olmuyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı