Windows 7 GTA 5 Low Memory hatası

• Konuyu başlatan Ela
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 2B

Ela

Hectopat
Daha fazla  
  • W7 64bit
  • 8GB ram
  • X4 955
  • gtx96

Sismimde ram kullanımı 5 GB civarına geldiğinde low memory hatası veriyor Windows. Kalan 3 GB hala boş. Grafik ayarlarını kıstım ancak sonuç aynı. Arka planda çalışan en fazla firefox gibi tarayıcı oluyor. Av falan yüklü değil. Grafikleri kıssamda açsamda 30 FPS civarı alabiliyorum 720p'de. Bir türlü düzelmedi oyun. En son sürücüler kurulu bu arada.

8GB RAM olduğu için pagefile'ı kapamıştım açınca o hatayı vermiyor ancak HDD'yi RAM gibi kullandığı için yine sıkıntı başlıyor. 5GB civarı RAM kullanımında. Ciddi FPS düşüşleri mevcut. Niye 8GB RAM'in tamamını kullanmıyor Win 7? 64 bit kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunda FPS sınırı yok.
3 seçenek var.
VSYNC OFF : sınırsız FPS
VSYNC HALF : FPS değerini maksimum 30'a kilitliyor.
VSYNC ON : FPS değerini maksimum 60'a kilitliyor.

VSYNC bildiğim kadarıyla ekranın tazeleme hızı ne ise ona göre kitliyor GTA5te farklı ise bilmiyorudum. Neyse zaten kapalı dediğim gibi. Bellek sızması başkalarında da varmış

https://support.rockstargames.com/hc/communities/public/questions/203416288-GTA-5-Memory-Leak

steamcommunity.com: FIX THE MEMORY LEAK ALREADY. :: Grand Theft Auto V General Discussions

Pagefile'ı 2gb yapınca low memory demiyor dediğim gibi ancak bellek kullanımı 5GB civarına ulaştığından ciddi performans sıkıntıları başlıyor HDDyi ram gibi kullandığından. Pagefile'ı 1gb yapınca yine low memory hatası alıyorum. Şimdilik 2gbda bıraktım o yüzden ama oyun oynanabilirlikten uzak bir performans sergiliyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı