Windows 7 Home Basic SP1 X64 ISO dosyası

Windows 7 için Microsoft'un vermiş olduğu desteği tamamen çekmesi ile birlikte 'tam bir çöp olmuş' denebilir. Windows 7 Home Basic ile gelen laptopa 'nasıl bir performans olacak?' diyerek kurdum ve bir saat içerisinde yaşadığım en az üç sorun şunlar:

1-) Aygıt yöneticisinde kurulu gözükmeyen sürücü için 'bulunur' umuduyla Windows Update'i mi çalıştırmayı düşünüyorsun? Unut:
windows updater.png

* Eski kütüphanesinden sürücüyü çekeceğini düşünüyordum.

2-) .NET Framework isteyen programlar için Microsoft'un resmi aracı ile .NET Framework'u mu yüklemeyi düşünüyorsun? 'Güvenlik' hatası nedeniyle yüklenmiyor:
net.png

3-) Windows 7'de Rufus ile USB'ye başka bir işletim sistemi mi yazdırmak istiyorsun? Daha önce en az 5 kez başarılı şekilde OS yazdırdığım USB'ye 'saçma sapan' bir Windows hatası nedeni ile USB'yi yazdırmıyor:

* Neyse ki Microsoft'un kendi aracı zar zor USB'ye Windows 10'u yazabildi, şu anda Windows 10 ile yazıyorum.

Size tavsiyem çeşitli sürümleri deneyerek (Single Language, LTSB) Windows 8.1 ve üstünü kullanmanız olacaktır. Windows 10'dan memnun kalmazsam yapacağım ilk iş, Rufus ile Windows 8.1'e geri dönmek olacak :)

@Enes3078 hocam ya bu ISO dosyasındaki Windows 7 dosyaları sorunlu ya da Update gidince Windows 7 tam bir bozuk, çöp bir OS'a dönüşmüş.

Windows ISO'su sorunsuz zira tüm SHA ve MD değerleri Microsoft'un paylaştıklarıyla aynı. Bu ISO genele sunulmadı ve muhtemelen bundan ötürü bu sürüme daha bakmadılar. Adım gibi eminim bu ISO Windows 7'nin en az kullanılan sürümünün ISO'sudur. Yine de Microsoft'un websitesinde bu sürüm için bir güncelleştirme vardır diye umuyorum.

Windows ISO'su sorunsuz zira tüm SHA ve MD değerleri Microsoft'un paylaştıklarıyla aynı. Bu ISO genele sunulmadı ve muhtemelen bundan ötürü bu sürüme daha bakmadılar. Adım gibi eminim bu ISO Windows 7'nin en az kullanılan sürümünün ISO'sudur. Yine de Microsoft'un websitesinde bu sürüm için bir güncelleştirme vardır diye umuyorum.
Bu arada USB yazdırma problemi de tahmin ettiğim gibi Windows 7'den kaynaklıymış. Windows 10'da aynı USB'ye Rufus ile sorunsuz bir şekilde Windows 8.1 yazdırdım. Windows 10'nun kendi aracında bile yazdırma sırasında Windows 7 tarafından "kullanmak için biçimlendir" gibi saçma sapan hatalar meydana geliyordu.

Bu ISO dosyası Windows 7'nin hiçbir güncellemesini almamış gibi duruyor.

Son düzenleme:
Dediğim gibi, bu ISO dosyası üreticilere özel bir ISO idi. Yalnızca nadir ürünlerde bulunan ürün anahtarları ile mümkün oluyor. Bu tarz sorunların olması çok normal ki piyasadan silinen ilk Windows 7 sürümü denilebilir. Yine de bildiriminiz için teşekkürler.

Link bozulmus ikisi de blok yemis.

Son düzenleyen: Moderatör:
1-) Aygıt yöneticisinde kurulu gözükmeyen sürücü için 'bulunur' umuduyla Windows Update'i mi çalıştırmayı düşünüyorsun? Unut:
windows updater.png

* Eski kütüphanesinden sürücüyü çekeceğini düşünüyordum.
Windows 7 için artık Windows Update üzerinden sürücü güncelleştirmesi yayınlanmıyor. Veya crack kullanıyorsan ondan kaynaklı olabilir.

2-) .NET Framework isteyen programlar için Microsoft'un resmi aracı ile .NET Framework'u mu yüklemeyi düşünüyorsun? 'Güvenlik' hatası nedeniyle yüklenmiyor:
net.png
Offline Installer ile kurduğumda sıkıntı yaşamadım ben.

Yeni konular

Geri
Yukarı