Windows 7 İçin Ultimate mi Pro mu?

kaganyaprakli17

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1524321022
Merhaba, başlıktan da anladığınız gibi Pro mu Ultimate mi?
Sistem bu:
  • İ5 4210U 1.7 GHz Turbo ile 3 Ghz
  • 4 GB DDR3 1600 MHz RAM (5 ay sonra 4 GB daha eklenecek.)
  • 500 GB SSD 5400RPM okuma 64 RPM yazma
  • 60GB HDD 5400RPM okuma 64RPM yazma
Oyun kardeşim CSGO ve Minecraft oynar ve Youtube için kullanır
Önemli Not: Şimdi gelip Windows10 yükle 8 yükle filan demeyin bilgisayarı annem kardeşim babam kullanacak. Zaten Windows 10'un 7'den de 8'den de iyi olduğunu biliyorumki. 3 masaüstü bilgisayarımda da Windows 10 Home 64 Bit kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bak kardeş 3 masaüstü PC'ne Windows 10 Pro UEFI 64 bit kurmanı öneririm. Ayrıca anne babanın kullanacağı bilgisayarada. Eğer bilmiyorlarsa onlara lütfen öğret.

Son düzenleme:
Ev kullanıcıları için sadece Home sürümünü öneriyorum.
PRO iş yerlerinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Windows 7 Ultimate sürümü daha fazla seçenek sunan iş sürümüdür.
Windows 7 Sürümleri Arasındaki Farkları Biliyor musunuz? – Microsoft Türkiye Blog
İş sürümlerindeki şifreleme vb. hizmetler Oyun oynayan, İnternet'te takılan insanlar için gereksizdir.
Boştan yere fazladan hizmet ve sistem kaynakları kullanır.

Ama çoğu Tarayıcı artık Windows 7 destek vermiyor. Bu yüzden Windows 10 Home sürümünü kurmanı öneririm.
İlla Windows 7 kuracağım diyorsan, Home Basic ve Home Premium özelliklerine bakıp uygun bulduğun birini yükle.

Son düzenleme:
Merhaba, başlıktan da anladığınız gibi Pro mu Ultimate mi?
Sistem bu:
  • İ5 4210U 1.7 GHz Turbo ile 3 Ghz
  • 4 GB DDR3 1600 MHz RAM (5 ay sonra 4 GB daha eklenecek.)
  • 500 GB SSD 5400RPM okuma 64 RPM yazma
  • 60GB HDD 5400RPM okuma 64RPM yazma
Oyun kardeşim CSGO ve Minecraft oynar ve Youtube için kullanır
Önemli Not: Şimdi gelip Windows10 yükle 8 yükle filan demeyin bilgisayarı annem kardeşim babam kullanacak. Zaten Windows 10'un 7'den de 8'den de iyi olduğunu biliyorumki. 3 masaüstü bilgisayarımda da Windows 10 Home 64 Bit kullanıyorum.
Home yeterli bile.

7 devri bitti diyebilirim. Önceden win10'a geçmemek için direnen birisiydim. Saçma sapan ve anlık güncellemeleri benim canımı sıkıyordu bu yüzden win7'de devam etmiştim fakat şu son 1 yıldır falan win7 gerçekten tökezlemeye ve yetmemeye başladı. win10 da kendini geliştirdi haliyle ve win10 şuan daha tercih edilebilir bir işletim sistemi haline geldi.

Bak kardeş 3 masaüstü PC'ne Windows 10 Pro UEFI 64 bit kurmanı öneririm. Ayrıca anne babanın kullanacağı bilgisayarada. Eğer bilmiyorlarsa onlara lütfen öğret.
Pro genellikle ofis için optimize edilmiş için biliyorum ayrıca imkanım olsada yükleyemem çünkü zamanında maalesef 300tlye 64Bit home aldım ailemin kullanacağı laptopada windows 10 yükleme imkanım yok
B
7 devri bitti diyebilirim. Önceden win10'a geçmemek için direnen birisiydim. Saçma sapan ve anlık güncellemeleri benim canımı sıkıyordu bu yüzden win7'de devam etmiştim fakat şu son 1 yıldır falan win7 gerçekten tökezlemeye ve yetmemeye başladı. win10 da kendini geliştirdi haliyle ve win10 şuan daha tercih edilebilir bir işletim sistemi haline geldi.
Ben zaten windows 7 nin eskidiğini artık kullanılabilecek bi işletim sistemi olduğunu düşünmüyorum kendimdede zaten windows 10 aşkı gibi bişey var 3 ağustos 2015 den beri windows 10 kaldıran bi bilgisayarım olsun diye hayaller kurmuştum 2016'dada oldu ama şimdi maalesef laptopa kuramam

Pro genellikle ofis için optimize edilmiş için biliyorum ayrıca imkanım olsada yükleyemem çünkü zamanında maalesef 300tlye 64Bit home aldım ailemin kullanacağı laptopada windows 10 yükleme imkanım yok
B

Ben zaten windows 7 nin eskidiğini artık kullanılabilecek bi işletim sistemi olduğunu düşünmüyorum kendimdede zaten windows 10 aşkı gibi bişey var 3 ağustos 2015 den beri windows 10 kaldıran bi bilgisayarım olsun diye hayaller kurmuştum 2016'dada oldu ama şimdi maalesef laptopa kuramam
Sizin satın aldığınız ürün anahtarı Retail mi yoksa OEM mi?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı