Steam Windows 7 işletim sisteminde hâlâ çalışıyor mu?

Daha fazla  
Benim bilgisayarım Windows 7 ve 1 Ocaktan itibaren Steam Windows 7, 8, 8.1 sürümlerine kapatıldığı duyuruldu. Ben de 1 Ocaktan önce Steam'i sildim. Şu an şubatın 9 ve ben Steam'ı tekrar indirdim bakmak için ve bende Steam rahatlıkla açıldı, mağazaya kütüphaneme rahatçana girebiliyor ve oyunlara bakabiliyorum. Ben oyun almak istiyorum mesela Terraria. Ben aldıktan sonra oyun açılır mı yoksa hatayı o zaman mı verir? (Bahsettiğim hata bazı programlar sade Windows 10 ve üzerinde çalışıyor ve açmaya kalkıştığımda hata veriyor yani sürüm yetersiz olduğu için)

Bu, verilen tarihten itibaren Steam istemcisinin bu Windows sürümlerinde çalışmayacağı anlamına geliyor. Kullanıcıların Steam'i kullanmaya ve Steam üzerinden satın aldıkları oyunları oynamaya devam etmeleri için daha yeni bir Windows sürümüne yükseltme yapmaları gerekecek.
Diye geçiyor resmi sitede büyük ihtimalle bir sonraki büyük güncelleme ile kullanılmayacak duruma gelir.

Benim bilgisayarım Windows 7 ve 1 Ocaktan itibaren Steam Windows 7, 8, 8.1 sürümlerine kapatıldığı duyuruldu. Ben de 1 Ocaktan önce Steam'i sildim. Şu an şubatın 9 ve ben Steam'ı tekrar indirdim bakmak için ve bende Steam rahatlıkla açıldı, mağazaya kütüphaneme rahatçana girebiliyor ve oyunlara bakabiliyorum. Ben oyun almak istiyorum mesela Terraria. Ben aldıktan sonra oyun açılır mı yoksa hatayı o zaman mı verir? (Bahsettiğim hata bazı programlar sade Windows 10 ve üzerinde çalışıyor ve açmaya kalkıştığımda hata veriyor yani sürüm yetersiz olduğu için)

Güncel oyun oynamayacaksanız kütüphanenizde eski oyunları oynayacaksanız açılır.

Benim bilgisayarım Windows 7 ve 1 Ocaktan itibaren Steam Windows 7, 8, 8.1 sürümlerine kapatıldığı duyuruldu. Ben de 1 Ocaktan önce Steam'i sildim. Şu an şubatın 9 ve ben Steam'ı tekrar indirdim bakmak için ve bende Steam rahatlıkla açıldı, mağazaya kütüphaneme rahatçana girebiliyor ve oyunlara bakabiliyorum. Ben oyun almak istiyorum mesela Terraria. Ben aldıktan sonra oyun açılır mı yoksa hatayı o zaman mı verir? (bahsettiğim hata bazı programlar sade Windows 10 ve üzerinde çalışıyor ve açmaya kalkıştığımda hata veriyor yani sürüm yetersiz olduğu için)

Hocam ben bugün Windows 8.1 laptopumla Beam.Ng Drive aldım herhangi bir sıkıntı olmadı.

Bende 8.1 var ve çalışıyor. Umarım Chrome'un uyguladığı tarifedeyi uygularlar da kullanmaya devam edebiliriz.

Steam'in son yayınlanan Beta sürümündeyim, hala Win7'de çalıştığını doğrulayabilirim.
1707513198080.png

Yeni konular

Geri
Yukarı