Windows 7 ISO Dosyası Bulma

İbrahim Alperen

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar windows 7 son hali temiz ISO dosyası nerden bulabilirim? Microsoft'un kendi sitesinde ürün anahtarı istiyor ISO indirmek için. Eski bilgisayarımın ürün anahtarını giriyorum fakat kabul etmiyor. Sebep olarakta firmalar ile yapılan anlaşmayı gösteriyor yani eski laptopum asus. Bu ürün anahtarını sadece o bilgisayarda kullanabilir bana diyor cok saçma değil mi? Bunun için bir şey yapılabilir mi? Birde arkadaşlar diğer internet sitelerindeki ISO dosyalarına guvenebilir miyim? Herhangi bi sıkıntı oluşturur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminiz nedir? Neden Windows 10 kurmayı tercih etmiyorsunuz?
Sistemim oldukça güncel W10 kullanıyorum, W7'e geçmek istememin sebebi ise oyunlar. Eski tarz oyunları oynarken mouse lag yapar gibi oluyor yani nasıl desem oyunda ne kadar FPS alırsam alıyım sanki mouse hareketim VSYNC açıkmış gibi hareket ediyor ve beni rahatsız ediyor bunun W10 ile kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Mesajınıza geç cevap verdiğim için kusura bakmayın uyarı puanları yüzünden böyleyim.

Sistemim oldukça güncel W10 kullanıyorum, W7'e geçmek istememin sebebi ise oyunlar. Eski tarz oyunları oynarken mouse lag yapar gibi oluyor yani nasıl desem oyunda ne kadar FPS alırsam alıyım sanki mouse hareketim VSYNC açıkmış gibi hareket ediyor ve beni rahatsız ediyor bunun W10 ile kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Mesajınıza geç cevap verdiğim için kusura bakmayın uyarı puanları yüzünden böyleyim.
aynen bu sorun bendede var çözümünü buldun mu ? windows 10 ilemi alakalıymış

Windows 10 da çok mu hata var 😂
Örnek verir misiniz acaba?

Mouse donması yavaş hareket etmesi oyundayken mavi ekran yemesi arkadaşımın bilgisayarının formatlanmaması Windows 7'ye geri dön seçeneğinin yok olması internet bağlı olduğu halde bağlı gözükmemesi yeni bir Windows'a geçilmemesi 10'dayken 8.1'e geçemedim ben disk sürücüsü yok falan öyle.

Mouse donması yavaş hareket etmesi oyundayken mavi ekran yemesi arkadaşımın bilgisayarının formatlanmaması Windows 7'ye geri dön seçeneğinin yok olması internet bağlı olduğu halde bağlı gözükmemesi yeni bir Windows'a geçilmemesi 10'dayken 8.1'e geçemedim ben disk sürücüsü yok falan öyle.

Hocam mouse donması sistem özelliklerinize veya Windows'un sürüm numarası ile alakalı. Şahsen ben hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım.
Mavi ekran yemesine gelirsek;
Windows 10'un ilk sürümleri olan 1507, sürüm 1511, sürüm 1607 ve sürüm 1703'te sıkça rastlanmakta.
Ama şunu söylemeden geçmek istemem Windows'un genel ve en çok göze çarpan hatalarından birisi mavi ekrandır :)
Aksine mavi ekran hatası Windows 10'da bayağı giderildi ve Windows 11 ile neredeyse son buldu. (özellikle Win XP zamanları haftada bir format atardık sırf mavi ekran hatası yüzünden ://. )
Windows 7'ye geri dön seçeneğinin olmaması bir sorun değil!
Temiz kurulum ile sorunsuzca Windows 7,8.1, Vista vb kurulabilir.
İnternet bağlı olduğu halde gözükmemesi kısmını pek anlamadım veyahut siz pek açıklayamadınız ama aygıt yöneticisi aracılığıyla gerekli sürücü bulunabilir ve sisteme kurulabilir.

Diyeceğim o ki dedikleriniz sorun olarak tanımlanamaz.

Peki Windows 10 da hiç mi hata yok?
- Tabii ki de var ama sizin dedikleriniz büyük bir sorun olarak gözükmüyor :)😃

Hocam mouse donması sistem özelliklerinize veya Windows'un sürüm numarası ile alakalı. Şahsen ben hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım.
Windows 10'un ilk sürümleri olan 1507, sürüm 1511, sürüm 1607 ve sürüm 1703'te sıkça rastlanmakta.
Ama şunu söylemeden geçmek istemem Windows'un genel ve en çok göze çarpan hatalarından birisi mavi ekrandır :)
Aksine mavi ekran hatası Windows 10'da bayağı giderildi ve Windows 11 ile neredeyse son buldu. (özellikle Win XP zamanları haftada bir format atardık sırf mavi ekran hatası yüzünden ://. )
İnternet bağlı olduğu halde gözükmemesi kısmını pek anlamadım veyahut siz pek açıklayamadınız ama aygıt yöneticisi aracılığıyla gerekli sürücü bulunabilir ve sisteme kurulabilir.

Ama arkadaşım 5 yıldır bu Windows 10'dan kurtulamıyor. Bilgisayarı hala temiz kurulumlada olmuyor.

Her bilgisayar aynı değil.

Ama arkadaşım 5 yıldır bu Windows 10'dan kurtulamıyor. Bilgisayarı hala temiz kurulumlada olmuyor.

Her bilgisayar aynı değil.

Dediğiniz çok doğru her bilgisayar bir değil tabii ki.
Amaa...
O bilgisayarı bir bilgisayarcıya veya işten anlayan birine gösterirseniz alternatif yollar ile Windows sürümleri arasında geçiş yapabilir :)
Hatta bırak Windows 10'dan kurtulamamayı Linux veya modifiyeli OS'lar bile kurabilir 😃

Yeni konular

Geri
Yukarı