Windows 7 Kasma Sorunu

mkeshnoda

Kilopat
Herkese merhaba. Uzun zamandır işlerim dolayısıyla foruma giremiyordum. Hatırlarsanız benim bilgisayarımda anormal şeyler oluyordu. Bunu artık çözmek istiyorum. Elimdeki tüm kartları şimdi masaya yatıracağım.

1- Bilgisayarı ilk aldığım zamanlar işlemci 3-4 defa %99 seviyesinde çalışmıştı Mouse bile ağır hareket ediyordu.
2- Ekran kartını 2.el almıştım garantisi var. MSİ 6950 TwinFrozr III . Ve bu ekran kartıma Overclock denemem olmuştu
3- İnternette dolaşırken kasmalar oluyor. (Facebookta hızlıca sayfanın aşağısına inerken kısa süreli donmalar.)
4- Youtube'de tam ekran video izlerken küçük çerçevedeki hali tam ekranla beraber görünüyor 1 saniyeliğine arada bir.
5- Son 1 ay içerisinde 3 kez mavi ekran hatası aldım.
6- Black Ops II oynarken Alt+Tab yaptım bilgisayar dondu oyunu kapatmak zorunda kaldım.
7- Oyunlarda iyi FPS değerleri alıyorum.

*BF3 40-60
*Black Ops II 60-120
*Crysis 3 35-55
Monitör çözünürlüğüm 1024x1080

8- Windows 8 yüklediğim zaman kasma olmamıştı diye hatırlıyorum fakat virüslerden sebep Windows 7'ye geçmiştim hala aynı Windows 7'yi kullanıyorum ve kasmalar zaten bu işletim sisteminde var.

Benim düşüncelerim : 1- İşletim sistemi yada ekran kartında arıza var. Ekran kartı bazen süper çalışıyor bazen batırıyor eğer arıza ekran kartındaysa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum bence öncelikle durumun yazılımsal olup olmadığını anlamak için işletim sistemini tekrar kur. Eğer dvd ile yükleme yapıyorsan başka bir kopyadan dene. Daha sonra durumu gözlemleyip donanıma ve sanırım ekran kartına yönelebilirsin.

Sana tavsiyem bilgisayarın genel güncellemesini yap. Gereksiz olan dosyalarını sil. Disk birleştirme yap.(sakın C ile D yi birleştirme.) Virüs taraması yap. Kasanın içini temizle. Window 8 kur.

Windows 8 64 bit kurup en güncel sürücüleri yüklersen eminim sorun kalmayacaktır. Kalıyorsa donanımlara geçeriz.
%90 düzelir formattan sonra. Ekran kartının falan en güncel olan sürücülerini kurmaya dikkat et. Biliyorsun zaten bu işleri.

Tamam Windows 8 i bulduğum zaman kuracağım direk. Umarım sorun kalmaz.

Arkadaşlar Windows 8'i buldum birazdan format atacağım fakat şöyle bir sorunum var.
Şimdi bir kaç yedek almam gerekiyor bunları D: diskine atsam o diski biçimlendirmesem? Şimdi Windows üzerinden D:'yi biçimlendirdim öyle attım yedeklerimi.
D:'yi illa biçimlendiriyim mi yoksa yedeklerim dursun mu?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı