Windows 7 Kendi Kendine Klasör Oluşturuyor

nuhsaydam

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcısı
Bilgisayarım D ve E diskine kendi kendine klasör oluşturuyor, siliyorum yeniden başlatıyorum gene aynı sorunla karşılaşıyorum. Virüs programı ile tarattım virüs bulduğunu sildi yanlız Cortana diye virüsü buldu silsemde gene aynı sorunla karşılaşıyorum Cortana virüsü silemiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cortana bildiğim kadarıyla virüs değil. Microsoft'un yakın zamanda güncellemeyle windows a gömülü olarak sunduğu Apple'ın Siri benzeri sesli komut yazılımı gibi birşey olması lazım. Tabi benzeri isimle oluşturulmuş bir .exe dosyası da olabilir. zamanında az çektirmedi scvhost işlemleri :D

Edit: Bu arada windows 7 kullanıyorsanız cortana muhtemelen cortana değil :D

Sisteminiz Windows 10 olsa, program önerebilir, yardımcı olmaya çalışırdım. Tavsiyem artık Windows 7 defterini kapatıp, Windows 10 1909 sürüme geçmeniz olacaktır. İnanın 3 ay öncesine kadar windows 7 kullanıyordum. SSD sahibiyseniz şiddetle öneririm. Yine de Windows 7 konusunda ısrarcıysanız, linkini paylaştığım program size oldukça yardımcı olacaktır.

şirket bilgisayarı olduğu için Windows 10 kullanmıyoruz, kendi bilgisayarımda Windows 10 kurulu gayet güzel ve hızlı çalışıyoruz verdiğiniz programı hemen kurup deniycem size bilgi vericem. Birde her taktığım USB kısayol klasör oluşturuyor mesela bunun gibi.

111.jpg

Avg, GridinSoft, Adware Malwarebytes, Combofix hiç biri çözüm olmadı tarama yapıp temizlediğim halde son olarak @luci666 arkadaşın dediği programı yüklüyorum

Kaspersky'ı da deneyebilirsiniz bir sonuç çıkmadıysa.

Malwarebytes Cybersecurity'i deniyormuşsunuz. Ondan sonuç çıkmazsa şaşırırım. Orijinal kullanmaya özen gösterin.

Çok ilginç Kaspersky kuramıyorum hata veriyor.
Nasıl bir hata veriyor?

Virüs kurmasını engelliyor olabilir. O zaman Kaspersky Rescue Disk ile tam tarama yapmayı deneyelim bakalım.
Başka bir bilgisayardan temiz bir USB'ye Kaspersky Rescue Disk imajı hazırlayın. Tarama bitip virüsler temizlendikten sonra, biraz uzun sürecektir, bilgisayarı normal bir şekilde açın, düzgün ve orijinal lisanslı antivirüs kurun.

Bence şirket yetkililerini uyarın varsa IT yada BT bölümü varsa bilgi verin şirket olması çok daha kötü sonuçlara sebep olabilir. Ben Adwcleaner kullanmıştım zamanında güzel temizliyor.
Windows 7 kullanmak zorunda iseniz Trend Micro gibi yazılımlar alıp kullanın.

Yeni konular

Geri
Yukarı