Windows 7 Kendi Kendine Restart Atıyor

Tolga Şahin

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmir/Bornova
Daha fazla  
Meslek
İçerik Moderatörü - Freelance Çevirmen
Selamlar. İmzamdaki sistemi 6-7 aydır sorunsuz kullanıyorum. Fakat son birkaç günde bilgisayar belirsiz aralıklarla kendini yeniden başlatıyor. Yeniden başlatma derken başlat menüsünden yapılandan değil. Bilgisayar kapanıyor ardından tekrar açılıyor. Fakat sebebini anlayamadım. Sıcaklık kaynaklı olmadığını biliyorum sadece. Lütfen yardım ederseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar. İmzamdaki sistemi 6-7 aydır sorunsuz kullanıyorum. Fakat son birkaç günde bilgisayar belirsiz aralıklarla kendini yeniden başlatıyor. Yeniden başlatma derken başlat menüsünden yapılandan değil. Bilgisayar kapanıyor ardından tekrar açılıyor. Fakat sebebini anlayamadım. Sıcaklık kaynaklı olmadığını biliyorum sadece. Lütfen yardım ederseniz sevinirim.
Win 8.1 ya da win 10 (tavsiyemdir) kurup duruma bir bakın eğer sorun devam ederse donanımsal bir problem olabilir.

Win 8.1 ya da win 10 (tavsiyemdir) kurup duruma bir bakın eğer sorun devam ederse donanımsal bir problem olabilir.

Windows 8 kurmaya üşeniyorum ve şimdilik gereksiz buluyorum o yüzden şu an yükleyemem. Fakat sorunun işletim sistemi kaynaklı olduğunu sanmıyorum. Zira bilgisayar 10 aydır kullanılıyor ilk defa böyle bir şey başıma geldi.

Sorunun ben de işletim sistemi kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Böyle sorunlar genelikle işlemci, işlemci soğutucu, ram, yanlış BIOS ayarlarından kaynaklanır. Öncelikle termal macunu fazla sürdünüz mü? Bazen fazla sürmek de neden olur. Ya da ramleri tek tek takıp deneyin. O da olmaz ise BIOS ayarlarını sıfırlayın. Bunlardan hiçbiri olmaz ise HDD'de fazla ısı var mı veya anormal bir ses var mı diye kontrol edin. Eğer bu da olmaz ise haber verin ki daha detaylı çözümlere geçelim.

Hep açılıp kapanıyorsa aynı hata benimde başıma geldi. Araştırmalarım sonucu aldım kasayı mutfaktaki prize taktım açılmayan PC açılmıştı. Ama sadece güç biriminden bağla ekran kartı felan bağlama monitör felan olmasın bu arada fare klavyede bağlama bazen çakışmadan dolayıda açılmayabiliyor.

Arkadaşlar çabalarınız için teşekkür ederim sorun kendi kendine çözüldü. Elektrik şebekesi ile alakalı olduğunu düşünüyorum. 2 gündür tekrarlanmadı.

Akım korumalı priz kullanıyor musun? Kullanmıyorsanız bir tane edinin duvardaki prize direk bağlayıp herhangi bir ek 3 lü priz kullanmadan kasayı monitörü bağlayın sorununuzu çözecektir

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı