Windows 7 kurulumu sonrası sürücüleri kurma

LeonS.Kennedy

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bir bilgisayarcıdan Windows 7 format CD/DVD'si almayı düşünüyorum.
Ben, pek format atmayı bilmem. Artık para vermemek için öğrenmek zorundayım.
Driver'ları pek yüklemeyi de bilmem. Bu yüzden araştırmalarım sonucunda Driver(Sürücü) yedekleme programı buldum 1-2 tane; Driver Magician Lite ve Double Driver.

Format attıktan hemen sonra, bu iki programdan herhangi biriyle Driver'ları yedekleyip, daha sonrasında yedeklediğimiz yerden alıp yüklersek bir sorun olur mu?

Ayrıca formattan hemen sonra CD/DVD sürücüsünü ya da USB sürücüsünü yüklemem gerekiyor mu? Yoksa format ile birlikte kendisi yükleniyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 7 için destek verilmiyor ama herhalde yardımcı olmak yasak değildir ? Windows 7 DVD veya CD'sini internet kafeden almaktansa internetten kendin indirip CD'ye yazabilirsin çok basit. Bunun ile alakalı binlerce makale ve video var internette. Ayrıca eğer sürücüleri yedekledikten sonra sadece kendi bilgisayarına tekrar format attığında kullanacaksan, driver genius programını öneririm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir bilgisayarcıdan Windows 7 format CD/DVD'si almayı düşünüyorum.
Ben, pek format atmayı bilmem. Artık para vermemek için öğrenmek zorundayım.
Driver'ları pek yüklemeyi de bilmem. Bu yüzden araştırmalarım sonucunda Driver(Sürücü) yedekleme programı buldum 1-2 tane; Driver Magician Lite ve Double Driver.

Format attıktan hemen sonra, bu iki programdan herhangi biriyle Driver'ları yedekleyip, daha sonrasında yedeklediğimiz yerden alıp yüklersek bir sorun olur mu?

Ayrıca formattan hemen sonra CD/DVD sürücüsünü ya da USB sürücüsünü yüklemem gerekiyor mu? Yoksa format ile birlikte kendisi yükleniyor mu?
Windows 10 kur kendi sürücülerini bulup yükler.

Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum

Windows 10 kurun. O tarz programlar da kullanmayın. :)
Windows 7 için destek verilmiyor ama herhalde yardımcı olmak yasak değildir ? Windows 7 DVD veya CD'sini internet kafeden almaktansa internetten kendin indirip cd ye yazabilirsin çok basit. Bunun ile alakalı binlerce makale ve video var internette. Ayrıca eğer sürücüleri yedekledikten sonra sadece kendi bilgisayarına tekrar format attığında kullanacaksan, driver genius programını öneririm.
Windows 10 kur kendi sürücülerini bulup yükler.
Artık Windows 7 desteği verilmiyor. Windows 10 kurulumu yapın.
Windows 7 Desteği Sona Ermiştir!
Eğer nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız. Şu konuya bakabilirsiniz;
UEFI Windows 10 Kurulum USB'si Hazırlama - Technopat

Arkadaşlar anlamadınız herhalde :)
Sistemim 2GB RAM, İşlemci Pentium P6100 filan.
Buna Windows 10 kurmuştum, işime de yaradı. Hatta beğenmiştim filan.
Ben de internet yok, bağlattıramadım yani. Bu sistem de Win7'nin stabil çalışacağını düşündüğüm için Win7 dedim. Windows 10'un kendisi driverlarını yüklediğini öğrenmiş oldum şimdi sayenizde. Ama İnternetim olmadığı için nasıl yapayım bilmiyorum.
Edit: İnternetim olmadığı için, Win10, kendi driverlarını yüklemesi için internet bağlantısı gerektirir mi?

Son düzenleme:
Arkadaşlar anlamadınız herhalde :)
Sistemim 2GB RAM, İşlemci Pentium P6100 filan.
Buna Windows 10 kurmuştum, işime de yaradı. Hatta beğenmiştim filan.
Ben de internet yok, bağlattıramadım yani. Bu sistem de Win7'nin stabil çalışacağını düşündüğüm için Win7 dedim. Windows 10'un kendisi driverlarını yüklediğini öğrenmiş oldum şimdi sayenizde. Ama İnternetim olmadığı için nasıl yapayım bilmiyorum.
Ben seni anladım sana windows 10 yükle demedim. Windows 7 DVD'si alacağına ( Büyük ihtimal parayla alicaksın ) gir bir internet kafeye otur masaya indir iso yazdir flasha at pc ye bitti gitti [emoji28]

İnternet yoksa formatla uğraşmayın bence. O bilgisayarı ne için kullanıyorsunuz bilmiyorum ama Microsoft Office gibi programları kurmanız gerekecek bunlar için de indirmeye ihtiyacınız olacak. İnternetiniz yoksa format biraz zor iş. Hem format atınca ne yapacaksınız bilgisayarla? Bunu da cevaplamak lazım.

Ben seni anladım sana windows 10 yükle demedim. Windows 7 DVD'si alacağına ( Büyük ihtimal parayla alicaksın ) gir bir internet kafeye otur masaya indir iso yazdir flasha at pc ye bitti gitti [emoji28]

Estağfirullah hocam :D Acaba harici DVD ROM ile internet cafede masa açtırıp yazdırsam mı?
İnternet yoksa formatla uğraşmayın bence. O bilgisayarı ne için kullanıyorsunuz bilmiyorum ama Microsoft Office gibi programları kurmanız gerekecek bunlar için de indirmeye ihtiyacınız olacak. İnternetiniz yoksa format biraz zor iş. Hem format atınca ne yapacaksınız bilgisayarla? Bunu da cevaplamak lazım.
İş için kullanmıyorum :)
Ya zaten sistemi kötü. Vakit geçirmelik, bazen de işimi gören bir bilgisayar işte :)
İnternetim olmayınca format atmam neden zor oluyor ki?

Estağfirullah hocam :D Acaba harici DVD ROM ile internet cafede masa açtırıp yazdırsam mı?

Aynen öyle yapabilirsin kardeşim, emin ol hazır format CD'si çok daha pahalı. Ver 2-3 TL masa açtır hem internet hızlı uzun sürmez inmesi internet kafelerde. Tabi internet kafe'de yasak olmayan bir site bulman lazım çoğu indirme işlemleri engelleniyor. Tek tek deneyerek bulacaksın 10 dakikada bulursun. Ve sana önerim indirmeden önce boyutu yazıyorsa bak çünkü DVD'lerin bir sınırı var iso dosyasını AIO ( All In One ) indirirsen 7-8 GB çıkabilir o zamanda sığmaz sıkıntı çıkartır. AIO indirme sakın tek sürüm indir. ( Win 7 Ultimate 64bit gibi )

Arkadaşın internet yoksa zor olur demesindeki sebep, bir program kurmak istediğinde internet gerekmesi. Office indireceksen onu da internet kafe'den indirebilirsin, bu forumda crack'li programlar önermek yasak mı bilmiyorum o yüzden bir şey diyemeyeceğim anladın sen ;)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı