Windows 7 kurulumunda klavye ve fare çalışmıyor

Ancalagon

Hectopat
Arkadaşlar Windows 10'dan Windows 7'e format atarken klavye seçim ekranı gelince fare ve klavye ışığı bir anda sönüyor ve çalışmıyor. Yardım edebilir misiniz lütfen?

Sistem özelliklerinizi yazabilir misiniz? Windows 7'de USB 3.0-3.1 sürücüleri varsayılan olarak bulunmuyor Windows 8/8.1 ya da 10 gibi.

Bu kadar basit bir çözüm olacağını zannetmiyorum, klavye ve fare ışıkları dahi yanmıyorsa Setup'ta çalışmıyordur.

Bu sorunu yaşadığım zaman Windows 7 kullanıyordum ve USB'den değil de yuvarlak uçlu porttan takılmadığı sürece klavye ve fare çalışmıyordu. Bu video ile çözdüm.
Ayrıca setupla ilgili bir sorun olsa normalde de çalışmaz ya dostum. Sorun; açılış esnasında çalışmaması. Bende de aynı sorun vardı bu video ile çözdüm. Konu da hortlatıldı zaten. Arkadaş çoktan çözmüştür sorununu.

Bu sorunu yaşadığım zaman Windows 7 kullanıyordum ve USB'den değil de yuvarlak uçlu porttan takılmadığı sürece klavye ve fare çalışmıyordu. Bu video ile çözdüm.
Yuvarlak uçlu port yani PS/2 zaten destekleniyor Windows 7'de, Windows 7'de USB 3.0-3.1 driverları bulunmuyor ilk başta belirttiğim gibi yazdıklarımı okursan.
Ayrıca setupla ilgili bir sorun olsa normalde de çalışmaz ya dostum. Sorun; açılış esnasında çalışmaması.
Çözümü de USB 3.0-3.1 driverlarını yüklenmesi.

Yuvarlak uçlu port yani PS/2 zaten destekleniyor Windows 7'de, Windows 7'de USB 3.0-3.1 driverları bulunmuyor ilk başta belirttiğim gibi yazdıklarımı okursan.

Çözümü de USB 3.0-3.1 driverlarını yüklenmesi.

Tamam dostum haklısın. Çözüm bu şekilde değil. USB 3.0 ve 3.1 driverlarının yüklenmesi. Burada çözüm önerisi sunuyoruz diyoruz ki ben de aynı sorunu yaşıyordum yaptım çözüldü. Aylar önce açılmış konuyu hortlatıp çok bilmiş tavırlarınla egonu tatmin etmekten başka bir işe yaramaz maalesef yaptığın.

Tamam dostum haklısın. Çözüm bu şekilde değil. USB 3.0 ve 3.1 driverlarının yüklenmesi. Burada çözüm önerisi sunuyoruz diyoruz ki ben de aynı sorunu yaşıyordum yaptım çözüldü. Aylar önce açılmış konuyu hortlatıp çok bilmiş tavırlarınla egonu tatmin etmekten başka bir işe yaramaz maalesef yaptığın.
Amacım ego tatmin etmek değil, ben zaten ilk başta sistem özelliklerini atmasını söyledim mi söylemedim mi mesajımı kontrol et. Haswell sonrası işlemcilerde Windows 7 kurulması için Setup üzerinde birkaç driver eklemek gerekebilir. USB 3.0-3.1 driverları bunlardan birisi. Aynı şekilde chipset driverlarda öyle. USB driverlarını diyorum çünkü kurduktan sonra zaten chipset driverlarını halledebilirsin. Olay tamamen bu. Ego tatmin etmeye çalışıyorsun diyen kaç kişinin ne kadar haksız olduğunu ben bu forumda kanıtlayabilrim. Biraz saygılı olun lütfen.
USB 2.0 portun bile olsa o portu USB 3.1 Hub'ı kontrol ediyor olabilir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı