Windows 7 laptopta "can't come out of hibernation" ve "status 0xc000009a" hatası

Ezewi

Decapat
Daha fazla  
Windows 7 bilgisayarım status 0xc000009a diye hata alıyorum.
Bugün korsan film sitesinden film indirdim, korkuyorum eğer açılmazsa babam cok kızar.
Reboot falan diyor, yardım edin.

17c46066-ab01-4063-a7b9-492f0fc02f68.jpg
ed4d6d6c-598c-44dd-9711-fcec4bf20868.jpg

CMD'yi yönetici olarak çalıştırın powercfg -h off girin ve bilgisayarı kapatın ardından olmazsa sfc/scannow komutu ile taratın.
Hazırda bekletme modunu devre dışı bırakma ve yeniden etkinleştirme

• Başlat'a sol tıklayın ve şunu yazın: cmd
  • Açılan arama sonuçlarında (en üstte olmalıdır), cmd.exe sağ tıklayın ve Yönetici Olarak Çalıştır'ı seçin
  • Görüntülenirse Kullanıcı Hesabı Denetimi iletişim kutusunda EVET'i seçin
  • Ortaya çıkan Administrator:C:\Windows\System32\cmd.exe penceresinde, powercfg -h off yazın ve Enter tuşuna basın
  • İmleç geri döndüğünde, hazırda bekletme modunu yeniden etkinleştirmek ve yeni bir C:\hiberfil.sys dosyası oluşturmak için powercfg -h on yazın.
Tamamlandığında, hazırda bekletme modunun artık devam ederken 0xc0000009a hata kodunu sunmadan çalışıp çalışmadığını test edin.

• Ayrıca, sisteminizde en son video sürücüsünün yüklü olduğundan emin olun, çünkü güncelliğini yitirmişse, uyku / hazırda bekletme ile ilgili sorunlara da neden olabilirler.
  • Lenovo Forumdan alıntı yapıldı. @Ezewi

CMD'yi yönetici olarak çalıştırın powercfg -h off girin ve bilgisayarı kapatın ardından olmazsa sfc/scannow komutu ile taratın.
hazırda bekletme modunu devre dışı bırakma ve yeniden etkinleştirme

• Başlat'a sol tıklayın ve şunu yazın: CMD
  • Açılan arama sonuçlarında (en üstte olmalıdır), cmd.exe sağ tıklayın ve yönetici olarak çalıştır'ı seçin.
  • Görüntülenirse kullanıcı hesabı denetimi iletişim kutusunda evet'i seçin.
  • Ortaya çıkan Administrator:C:\Windows\System32\cmd.exe penceresinde, powercfg -h off yazın ve enter tuşuna basın.
  • İmleç geri döndüğünde, hazırda bekletme modunu yeniden etkinleştirmek ve yeni bir C:\hiberfil.sys dosyası oluşturmak için powercfg -h on yazın.
Tamamlandığında, hazırda bekletme modunun artık devam ederken 0xc0000009a hata kodunu sunmadan çalışıp çalışmadığını test edin.

• Ayrıca, sisteminizde en son video sürücüsünün yüklü olduğundan emin olun, çünkü güncelliğini yitirmişse, uyku / hazırda bekletme ile ilgili sorunlara da neden olabilirler.
  • Lenovo forumdan alıntı yapıldı. @Ezewi

Aga PC açılmıyor ne diyorsun ve yeni Windows kursam düzelir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı