Windows 7 masaüstü gelmiyor

ertugrul k

Kilopat
Arkaşlar 2 gün önce açılan bilgisayar bugün ekran gelmiyor. Kullanıcı girişini yapıyorum sifremi yazıyorum fakat masaüstü gelmiyor. Ctrl-Alt-Delete ile görev yöneticisine giriyorum, Explorer yazıyorum ama takılıyor ve görev yöneticisini durduruyor. Regedit'te bile aynısını yapıyor. Windows CD'si ile birşey yapabilir miyim? Ya da başka bir çözüm var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimal ile kernel virüsü yemişsin. Sitelerden v.s bulaşabiliyor. Görev yöneticisini açabildiğine göre orada yabancı adını daha önce görmediğin bir .exe var mı diye bak. Eyer yok ise çeşitli kernel düzeltme programları ile usb aracılığıyla düzeltebilirsin. Sanıyorum o programlar hakkında bir fikrim yok. Ancak araştırır isen bulabilirsin sanırım.

Ram hasar görmüş olabilir genelde masaüstüne gelememek veya kasarak gelmek sonra bilgisayarın kendine reset atması v.s v.s olaylar genelde ram yüzünden kaynaklanabiliyor. Eğer kasayı bir yere götürmek istemiyorsan ramın tekini çıkart teki takılı kalsın. Sonra ötekini tak ilk takılı kalanı çıkart. Hangisinde sorun var anlayabilirsin bu durumda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı