Windows 7 Mavi Ekran Hatası

hardor

Decapat
Sistemimi 2011 yılında topladım. O zamandan beri bu mavi ekran hatasıyla boğuşuyorum. Sistem ve sürücü güncellemelerini tamamıyla yapsam da yapmasam da bu beladan hiçbir zaman kurtulamadım. Mavi ekran hatası almasam, işlerimi halletmem için hala çok çok yeterli benim için bu bilgisayar. Ve bildiğiniz üzere; yeni bir sistem kurmak günümüz kur şartlarında hepimizi çok zorlayacak bir aşamada. Lütfen beni kurtarın bu beladan. Ben yıldım artık.

Saygılar

Ps: Makine durup dururken ya da boştayken kapanmıyor. Mesela Photoshop'un içindeki Healing Brush Tool gibi sisteme anlık yük bindirecek hareketler yaptığımda ya da bir müzik programlarında X bir enstrümana X bir efekt eklediğimde kapanıyor. Boşta kapandığı tek an midi klavyemi açtığım zamanlar. Midi klavyeyi açtığımda hemen olmasa da, yarım saat - bir saat sonra mutlaka mavi ekran veriyor. Bir arkadaşım elektriği midi klavyeye USB üzerinden değil de adaptörle vermemi tavsiye etti. Onu da denedim; normalden biraz daha fazla dayandı süre olarak ama yine o mavi ekranı aldım.

Bir de bazen flash bellek takarken kısa devre yaptırıyor galiba. O zaman da yeniden başlıyor bilgisayar.

Adsız.jpg

Kimse yok mu?

RAM ile pek ilgili olmayabilir. Tüm sistem bilgilerini paylaşır mısın?
Hocam bana da yardım edebilir misiniz? Konu açtım ama kimse görmedi galiba.

Son düzenleme:
Güç kaynağını sıfır almakta fayda var çünkü PSU kullanıldıkça yıprandıkça verdiği Watt oranı düşer diye biliyorum.
Başka işletim sistemi denemeni tavsiye ederim. Şöyle ki bu zamana kadar hep Windows 7 kullandım bir çok hata aldım şuan Windows 8.1 kullanıyorum Windows 7'de aldığım hataların çoğunu almamaktayım. (Not: Windows 10'a geçmeyi planlıyorum.)

Bi windows 10 ile deneyeceğim arkadaşlar olmadı önce anakartı değiştirerek başlayacağım denemelerime. Çok teşekkürler alakanız için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı