Windows 7 mi Windows 10 mu?

Arkadaşlar iş her zaman RAM'e bakmıyor herkes RAM üzerinden cevaplamış İşlemci'de bu işin içerisine giriyor.
Bende;

Pentium Core2Duo [email protected] ve 2 + 1, 3 GB DDR2 Çift Kanal RAM var. Windows 7 Ultimate kurulu. Boşta %30 CPU kullanımı ve 1.5GB RAM tüketiyor. Yakın zamanda hem bu PC, hem ana bilgisayarıma Windows 10 kurmayı planlıyorum.

Ama işlemcim baya zayıf. O endişelendiriyor.
Acilen Windows 7 Lite kurmalısın, Windows 7, Windows 10'a göre daha özelleştirilebilir olduğu için Lite bir Windows 7 kurman RAM kullanımını büyük ölçüde düşürecektir bende arka planda hiçbir program açık değilken 600MB RAM kullanıyor, daha da az RAM kullanan Windows 7'ler var. 600MB ISO boyutu olup 32bit olan Super Lite Windows 7'lerin 360MB RAM kullandığı bile görülebiliyor. 64 Bit Lite kuracaksan yerli sitelerde çok bulamazsın ama yabancı sitelerde falan 1GB boyutu olanlar var.

Cevaplarınız için teşekkürler :) SSD'yi bilgisayara taktım ve Flash Disk'imde hazır Windows 7 Ultimate isosu varken kurdum geçici süreliğine. RAM eklemesi yapınca Windows 10'a geçeceğim. Bilgisayarda aşırı bir hız artışı oldu ve yaşadığım sorunlar düzeldi. Windows 7'nin o kanser update bekletmesinden bile kurtuldum. Sata 2 olmasına rağmen 10 dakikada format attı. Bilgisayarı yeniden başlatmaksa 29 saniye sürüyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı