Windows 7 oyun performansı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Standart işlemlerde Windows 7'e adapte olmuş pek çok program ve oyun olmasına karşın Windows 8'in yeni çıkan ekran kartı ve işlemcilerle beraber birçok durumda Windows 7'den daha iyi performans gösterdiği yapılan pek çok deneyle ortaya kondu.

İş yaptığınız bir bilgisayarda veya 3d görselliği ağır basan oyunlarda ise performans farkları o kadar göze batar nitelikte değil. 1-2 yıl içinde gerekirse geçilebilir.

Windows 8 gerçekten çok hızlı açılıyor Windows 7'ye göre. Bu çok iyi bir yönü.

Ama menüler çok karışık olmuş bence. Alışması zaman alıyor. Hesap makinasını açmak bile zahmetli geliyor açıkçası bana. Daha kullanışlı olabilirdi menüler.

Windows 8 insanlara yeniliği öğretmek için yapılmış bir şeydir. Hele ki Microsoft köklü bir değişikliğe gitmemiş, çoğu şey bile aynı mantıkta. Yavaş yavaş yeniliği yediriyor işte bize. Değişimi birden değil, alıştıra alıştıra getiriyor. Çok da iyi yapıyor. Gerçi bana sorsanız bambaşka bir işletim sistemine hiçbir şekilde hayır demem. Ancak bu yöntem de gayet başarılı. Kaldı ki Windows 8 şu ana kadar kullandığım en iyi işletim sistemi. Hakkını verin biraz bence teknolojinin. Yeni şeylere de alışalım. Mesela şu ana kadar yeniliğinden en çok şikayet edilen şey olarak Facebook'u gördüm...

Windows 8 gerçekten çok hızlı açılıyor Windows 7'ye göre. Bu çok iyi bir yönü.

Ama menüler çok karışık olmuş bence. Alışması zaman alıyor. Hesap makinasını açmak bile zahmetli geliyor açıkçası bana. Daha kullanışlı olabilirdi menüler.

Hesap makinesini açmak çok basit:

Başlangıç menüsünü açıyorsun ( tek tık) > calc yazıyorsun > Ve Enter.

İşte bu kadar basit.

Daha birçok kişi Windows 8'de Paint nerde, hesap makinesi nerde, nerden arama yapacaklar bilmiyor sanırım. Arkadaş da 7 oyun bakımından daha iyi dedi, neden dedim 7'de masaüstü tasarımı daha güzel dedi. :D Yarın ne diyecek merak ettim.

1-Performans olarak Windows 7 ile daha iyi verim alır zira Windows 7 güncel sürücüleri kullanır.

2- Şu ana kadar 7'de çalışmayan oyun nerdeyse görmedik

3- Counter-Strike'ı sen korsan kullanıyorsan başkalarından senni yaşadığın problemler neden umrunda olsun? Git orjinal al Steam'den bi güzel kullan:

Save 50% on Counter-Strike on Steam

4- Windows 7'nin RAM kullanımı 10 yollık XP'in gibi değil. RAM kullanımı perofrmansı artıyor!

Sonuç olarak gereksiz yorumları dikkate almayın. Windows 7 en iyisi...

Güncelleme 01.02.2013:

Yaklaşık dört aydır Windows 8 kullanıyorum ve Windows 7'ye geri dönmeyi planlamıyorum. Oyun için olsun iş için olsun, şu anda Windows 8 en iyisi. Kesinlikle tavsiye ederim.

Şaka gibi, milleti suçsuz yere sırf bir harf yada noktalama hatası yaptı diye cezalandıran despod Recep Baltaş'a bak. Yolluk sistem yazmış.

Sizi de banlasalar çok iyi olacak. Bir günlük ceza iyi olur size.

Uyarmadan yöneticin ban atar.
Sonra neden uyarmadın dersin.
Türkçe karakter hatan yoktur. Adam bir daha ban atar. Sebep neymiş? Türkçe kurallarına uymamakmış.

Size de ban atsın.

Forum forum değil, kendinden büyük insanları ayara sokma merkezi olmuş Recep senin için.

Önce kendini düzelt. Öyle videolarda gevrek gevrek gülmeyle olmuyor işler.

Böyle saçma sapan bir forum sistemi daha görmedim. Bir insan hata yapınca uyarı alır. Hoş, Türkçe'ye uymamak nasıl forumlarda hata sayılabilir? Sormak gerek.

Saçmalamışsın. Başka açıklaması yok.

Oldu bir de tek ayak üstüne dikeydin milleti.

Bastırılmış kişiliğini foruma yansıtma Recep.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı