Windows 7 performans arttırma

Ubeyde Altıner

Hectopat
Benim sorunum, bilgisayarımın format atmadan önce gayet iyi çalışıyor olmasıydı ama bir programın çalışmaması sebebiyle ve programın düzelmesinin tek çözümünün format olması dolayısıyla attım ve çok kötü bir şekilde performansı düştü. Şimdi birincisi ne yapamam gerekir? İkincisi bana önerebileceğiniz başka Windows modeli var mıdır?

Bu sorum Recep BALTAŞ'a. Bilgisayar konusunda neredeyse hiçbir fikrim ve bilgim yok performans ve optimizasyon konusunda da bariz aynı şekilde. Bana nasıl bilgisayarımı kendime göre performansını ayarlama ve optimize edeceğimle ilgili cevap yazarsanız sevinirim.
Şimdiden teşekkür ederim.

bilgisayar.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazılımsal tabanlı hamleler çok fazla etki etmez performansa. Yapabileceğiniz en büyük değişiklik, Windows 10'a geçmek.
Bileşenleri değiştirerek performansı yükseltebilirsiniz.
Sisteminizin bütün detayını belirtin.

İlk olarak bağlantıdaki işlemleri uygulayarak Temiz bir Windows 10 kurulumuna geçiş yap.
Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum

Sonra Windows Update ve Ekran kartı sürücü güncellemeleri yap.
Ondan sonra bağlantıdaki işlemleri uygulayarak Aida64 HTML raporu oluştur.
AIDA64 HTML Raporu Oluşturma Rehberi
Raporu Mediafire ya da Google Drive üzerinden paylaş.

Yazılımsal tabanlı hamleler çok fazla etki etmez performansa. Yapabileceğiniz en büyük değişiklik, Windows 10'a geçmek.
Bileşenleri değiştirerek performansı yükseltebilirsiniz.
Sisteminizin bütün detayını belirtin.

Bileşenleri değiştirmekten kastınız nedir ? Açıklar mısınız.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşlemciniz Windows 10 destekliyor. Sisteminizde de 4 GB RAM var. Bu durumda tavsiyem Windows 10 kurmanız olacaktır:

Zaten önceden Windows 10 idi. Ve bende program ağırlıklı çalıştığım için çevremdekiler Windows 7'ye geçmemi tavsiye ettiler ama gene sizin tavsiyenize uyacağım. İlgi alakanız için çok teşekkür ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İlk olarak bağlantıdaki işlemleri uygulayarak Temiz bir Windows 10 kurulumuna geçiş yap.

Sonra Windows Update ve Ekran kartı sürücü güncellemeleri yap.
Ondan sonra bağlantıdaki işlemleri uygulayarak Aida64 HTML raporu oluştur.
AIDA64 HTML Raporu Oluşturma Rehberi
Raporu Mediafire ya da Google Drive üzerinden paylaş.

Paylaştıktan sonra geri bildirim yapacak mıyım sizlere ?

Dosya Ekleri

• lloll.PNG
    lloll.PNG
    18 KB · Görüntüleme: 115
  • sasa.PNG
    sasa.PNG
    16,9 KB · Görüntüleme: 117
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı