Windows 7 sadeleştirilmiş, gereksiz hizmetlerin kapatılmış versiyonu mevcut mu?

keyidius

Decapat
Yer
Sakarya
RAM
4 GB
SSD veya HDD modeli
1 TB HDD
Ekran kartı
-
Anakart
-
İşlemci
i5
Merhaba Windows 11 için düzenlenmiş, sadeleştirilmiş ISO dosyaları görmüştüm forumda. Aynı şekilde Windows 7 için düzenlenmiş sadeleştirilmiş versiyon arıyorum. Bilgisayar sadece Gamyun'dan 101 oynamak ver arada Excel'de basit düzenlemeler için kullanılıyor. HP Pavilion G6 (eski laptop)

Merhaba Windows 11 için düzenlenmiş, sadeleştirilmiş ISO dosyaları görmüştüm forumda. Aynı şekilde Windows 7 için düzenlenmiş sadeleştirilmiş versiyon arıyorum. Bilgisayar sadece Gamyun'dan 101 oynamak ver arada Excel'de basit düzenlemeler için kullanılıyor. HP Pavilion G6 (eski laptop)

Windows 7'nin Microsoft tarafında bütün hizmetleri kesildiği için(2026 güvdnlik güncellemeleri hariç) Windows 7 Lite gibi ISO'lar kullanmaya gerek yok.

Size Windows 10 LTSB 2016'yı öneririm. Windows 10 tabanlı ve Windows 8.1 kadar HDD dostu ve Windows 7 kadar sade bir sürüm.
Ayrıca 13 Ekim 2026'ya kadar güvenlik güncellemesi desteği var.

Ayrıca hem Google Chrome ve bütün Chromium tabanlı tarayıcılar Chrome (Chromium) 110 ile Windows 7 ve Windows 8.1 desteğini bitiriyor.
Microsoft 10 Ocak 2023'te Windows 7 için esu güncelleme desteğini ve Windows 8.1 güncelleme desteğini sonlandırıyor zaten.

Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Sizce bu bilgisayarda hangi tarayıcı kullanılmalı? Bilgisayarı babam kullanıyor, amacım 4 GB RAM ile kasmadan 101 oynaması tarayıcı üzerinden.

Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Sizce bu bilgisayarda hangi tarayıcı kullanılmalı? Bilgisayarı babam kullanıyor, amacım 4 GB RAM ile kasmadan 101 oynaması tarayıcı üzerinden.

Windows 10 LTSB 2016 sürümü az RAM kullanımı yaptığından dolayı 4 GB RAM ile rahatlıkla Google Chrome'u kullanılabilirsiniz.
Windows 10 LTSB/LTSC sürümleri için ISO dosyaları arşivi:
LTSB 2016 için lisans alabileceğiniz web sitesi:Windows 10 Enterprise LTSC Lisans Key Satın Al SaglamLisans
not: Web sitesi, bilgisayarınız veya ISO dosyaları ile ilgili hiçbir şekilde sorumluluk almıyorum. Her şeyden siz sorumlusunuz.

Son düzenleme:
Windows 10 LTSB 2016 sürümü az RAM kullanımı yaptığından dolayı 4 GB RAM ile rahatlıkla Google Chrome'u kullanılabilirsiniz.
Windows 10 LTSB/LTSC sürümleri için ISO dosyaları arşivi:
LTSB 2016 için lisans alabileceğiniz web sitesi:Windows 10 Enterprise LTSC Lisans Key Satın Al SaglamLisans
not: Web sitesi, bilgisayarınız veya ISO dosyaları ile ilgili hiçbir şekilde sorumluluk almıyorum. Her şeyden siz sorumlusunuz.

600 KB/sn ile indirmem normal sanırım?

Sizin dediğiniz sürümde Windows güncellemesi yaptıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatınca siyah ekranda kalıyor. Çözüm nedir?

O zaman Windows 10 LTSB 2015'i tavsiye edebilirim. Bu sürümün 14 Ekim 2025'e kadar desteği var.
Bu sürümde de siyah ekranda kalırsanız Windows 7 Home Premium ile bu sistem kullanılabilir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı