Windows 7 simgeler üzerindeki kalkan işareti nasıl kaldırılır?

caylakdonanimci

Hectopat
Merhaba, arkadaşlar programların üzerinde kalkan işareti var. Bu işareti kullanıcı hesabı denetimini en aşağı çekmeme rağmen kaldıramadım. Bu simgenin kaldırılması için ne yapabilirim?

O kalkan işareti kötü değil, tersine iyi bir şey. Ve kaldırmanızı önermem. Çünkü o kalkan dediğiniz şey programın yönetici olarak çalıştığını gösterir. Ve bu programların daha sağlıklı bir şekilde açıldığı anlamına gelir. Ha illa kaldıracağım diyorsanız, dosyaya sap tıklayıp özelliklere girin. Daha sonra uyumluluk sekmesinden yönetici olarak çalıştırın tikini kaldırıp uygula deyip tamam deyin. Bu kadar.
(Beğenmek bir teşekkürdür).

Bunlardan bahsediyor olmalısınız. Değil mi?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    17,6 KB · Görüntüleme: 62

Maalesef bu konuda hiçbir çözüm sorunumu çözmedi, format atmadan önce bu simgeler yoktu.
Kısaca neleri denediğimi yazacak olursam; kullanıcı denetimini tamamen kapattım, kayıt defterine ilişkin yapılan çözüm önerisi uyguladım ama olmadı ayrıca dosya özelliklerine baktığım zaman yönetici olarak çalıştır pasif durumda.
Daha önce ki masaüstü SS'me baktığım zaman hiçbir uygulamada kalkan işareti olmadığını görüyorum şuan ise programlarda kalkan işareti var.

Programa sağ tıklayın özellikleri açın. "Hedef" kısmında "C:\Program Files\.... diye giden kısımın başına
cmd /c start ""(1adetboşluk) bırakın ve tamam diyin simge kaybolucaktır.Kodun /c kısmı C sürücüsü değildir. Kodu değiştirmeden kullanın.
Örneğin cmd /c start "" C:\Program Files\..

Bir kötü yanı var bunu yapmanın. Eğer programa sağ tıklar "dosya konumunu aç" derseniz windows klasörünün içindeki cmd ye götürür sizi. Programın olduğu klasöre değil.

Bendede aynı takıntı var. Ben kısayol işaretlerinide kaldırdım.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleme:
Programa sağ tıklayın özellikleri açın. "Hedef" kısmında "C:\Program Files\.... diye giden kısımın başına
cmd /c start ""(1adetboşluk) bırakın ve tamam diyin simge kaybolucaktır.
Örneğin cmd /c start "" C:\Program Files\.. şeklinde.

Bir kötü yanı var bunu yapmanın. Eğer programa sağ tıklar "dosya konumunu aç" derseniz windows klasörünün içindeki cmd ye götürür sizi. Programın olduğu klasöre değil.
Merak ettiğim şu; aynı cihaz aynı Windows formattan önce neden bu sorun yoktu formattan sonra neden bu sorun oldu.
Tahminim belki de formattan sonra kullanıcı denetimi açıkken program yükleyerek bu denetimi varsayılan kıldım ve daha sonra denetimi kapatsam da sistem o işareti kaldırmadı. Böyle bir şey olmuş mudur?

Mantıklı. Olabilir. Yapılan bir güncelleme ile birşeyleri değiştirmişler ve buda uygulamalar için o simgeyi aktifleştirmiş de olabilir.
Tekrar format atıp deneyeceğim ve sonucu yazacağım. Benim iso dosyam modlanmış bir durumda ve güncellemeleri hiçbir şekilde yüklemiyorum ama galiba geçen sefer en başta kullanıcı denetimini tamamen kapatıp ondan sonra programları yüklemeye başlamıştım. Bu konuda ne kadar çözüm varsa denedim ama sistem düzelmedi hali hazırda bir şey yüklememişken tekrar format atayım en iyisi.
Tekrar format atıp deneyeceğim ve sonucu yazacağım. Benim iso dosyam modlanmış bir durumda ve güncellemeleri hiçbir şekilde yüklemiyorum ama galiba geçen sefer en başta kullanıcı denetimini tamamen kapatıp ondan sonra programları yüklemeye başlamıştım. Bu konuda ne kadar çözüm varsa denedim ama sistem düzelmedi hali hazırda bir şey yüklememişken tekrar format atayım en iyisi.

Evet arkadaşlar cihazıma tekrar format attım ve açılır açılmaz ilk işim kullanıcı denetimini kapatıp makineyi yeniden başlatmak oldu. Ve şuan da daha önce kalkanlı olan bir kısayol kalkansız gözükmekte büyük ihtimalle sorunu çözdüm.
Bu çözümü bir kenara not edelim ileri de çoğu kişinin işine yarayacaktır.
Konu kapanabilir size tavsiyem format attıktan sonra ilk işiniz kullanıcı denetimini en aşağı çekip yeniden başlatmaktır. Kanımca makine ilk yeniden başlatmayla mevcut ayarları varsayılan olarak sisteme yazıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı