Windows 7 Sistemden Ses Gelmiyor

Kasanin onundeki ses cikislari icin. Ben kasadaki baglantilarini yaptim. Sonra biostan on panel icin ac97 sectim. Ordan da ses alamadim
Delirme noktasına geldim. Asus p5vd2-vm se bu anakartın ses sürücüsü realtek hd audio driver değil mi? Onu kurdum yönetici de yüklendi. Arka jaka takıyorum algılıyor ama ses yok.
Şöyle bir şey oluyor. Kabloyu taktıktan sonra ses kısa süreliğine gidip geliyor. Ayrıca sürücü tarihi 2018. Bu kadar eski anakart için sürücünün yeni olması sıkıntı olur mu?
Ekran Alıntısı.PNG

Anakart falan pek anlamıyorum kardeşim ama benim eski pcde de böyle ne yaparsam yapayım ses gelmiyordu bu görseldekini aldım taktım direk çalıştı. Bu cihaza tabi ki sadece kulaklık takılmıyor hoparlörüde bağlayabilirsin.

İşlemcinizin tam özelliklerini yazar mısınız?

Hoparlör simgesine sağ tıkla-> Kayıttan yürütme aygıtları -> Orada hoparlör görünüyor mu ona bak. Görünmüyorsa eğer açılan penceredeki boş bir yere sağ tıkla ve devre dışı bırakılmış aygıtları göster yapın. Oradan aktif etmeyi deneyin. Eğer olmazsa hoparlöre sağ tıklayarak sına yapın. Yine ses gelmez ise eğer muhtemelen cihazın donanımsal bir arızası vardır. Güvenli modda açarak birde orada test edin. Yazılımsal bir sorun varsa güvenli modda ses gelecektir.

Hoparlör simgesine sağ tıkla-> Kayıttan yürütme aygıtları -> Orada hoparlör görünüyor mu ona bak. Görünmüyorsa eğer açılan penceredeki boş bir yere sağ tıkla ve devre dışı bırakılmış aygıtları göster yapın. Oradan aktif etmeyi deneyin. Eğer olmazsa hoparlöre sağ tıklayarak sına yapın. Yine ses gelmez ise eğer muhtemelen cihazın donanımsal bir arızası vardır. Güvenli modda açarak birde orada test edin. Yazılımsal bir sorun varsa güvenli modda ses gelecektir.

evet hoparlor gorunuyor.guvenli modda deneyeyim o zaman

Güveli modda ses çalışmıyor. Ses simgesinde çarpı işareti var. Bari ön paneli çalıştırabilsem. Ben bağlantıları yaptım. Ac97 mi kurmam gerekiyor

Sorunun buyuk ihtimal donanimdan oldugunu tespit ettim. Cunku demin xp yukledim,sonra anakart sitesinden audio driver yukledim. Ayni sekilde kablonun takildigini algiliyor ama ses gelmiyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı