Windows 7 sürekli çöküyor

matrix16

Centipat
Yer
Berlin - Kruezberg
Daha fazla  
Merhaba hemen konuya giriyorum. Evimdeki masaüstü bilgisayar 3 günde hatta bilemedin 2 günde bir çöküyor. İlk başladığında başlangıç onarmayla düzeliyordu şimdi düzelmiyor hatta format atarken bile arıza çıkarıyor. Attığım format: Tüm Windows 7 ISO dosyaları Windows 7 Ultimate X64. denediğim işletim sistemleri: Windows 8.1 Single Language X64 ve Windows XP Pro 32 Bit SP3 kurulum açılmadan beyaz "-" işaretinde kapanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba hemen konuya giriyorum. Evimdeki masaüstü bilgisayar 3 günde hatta bilemedin 2 günde bir çöküyor. İlk başladığında başlangıç onarmayla düzeliyordu şimdi düzelmiyor hatta format atarken bile arıza çıkarıyor. Attığım format: Tüm Windows 7 ISO dosyaları Windows 7 Ultimate X64. denediğim işletim sistemleri: Windows 8.1 Single Language X64 ve Windows XP Pro 32 Bit SP3 kurulum açılmadan beyaz "-" işaretinde kapanıyor.

Diskinizde bir sorun olsaydı kendi kendine direkt kapanırdı. RAM'lerde sorun olabilir Power kablosunda temassizlikta mevcut olamaz, geriye tek RAM kalıyor eğer düzelmez ise CD ile tekrar format atmayı deneyin.

Aynı sorunun bir benzeri AMD Athlon ™ 64 Processor 3500+ işlemcili eski bilgisayarımda var hocam. Sabit disk kafa vuruyor mu?

Diskinizde bir sorun olsaydı kendi kendine direk kapanırdı RAM'lerde sorun olabilir Power kablosunda temassizlikta mevcut olamaz geriye tek RAM kalıyor eğer düzelmez ise CD ile tekrar format atmayı deneyin.

Disk ile ilgili sorunda kapanması ne alaka? Başlangıçta Windows açılmazdı deseniz neyse ne.

Windows alternatifi olarak Linux Mint kullanabilirsin oyun oynayamam dersen isen proton var rahat oynarsın. Sadece bazı oyunlarda hile diye algılanır. Ayrıca çok az RAM ve işlemci harcadığından öneriyorum. Üstelik ücretsiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı