"Windows 7 Ultimate'in desteği sona erdi." Uyarısı ne anlama gelir?

• Konuyu başlatan Denji
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 24
  • Görüntüleme 942

Denji

Hectopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar bilgisayarımın işletim sistemi Windows 7 Ultimate. 2. el bir laptop, alma süremiz 1 ay oldu. Ben de laptop eski diye güncelleştirmeleri denetleyeyim dedim. Denetlendi, güncellendi falan ama açıldığında "Windows 7 Ultimate'in desteği sona erdi" diye bir uyarı geldi. Bu ne anlama gelir?

Yani artık Windows 7'ye yeni güncellemeler gelmiyor. Güncel kalmayacağınızı belirtiyor. Microsoft artık Windows 7'ye desteğini kesdi.
Ne yapmalıyım peki? İşletim sistemim aynı kalsa bir sorun olur mu ya da değiştirmeli miyim? Değiştirmek istesem kaça patlar veya nasıl yapacağım? Off... Microsoft'a şuanda nefretim hat safhada.

Ne yapmalıyım peki? İşletim sistemim aynı kalsa bir sorun olur mu ya da değiştirmeli miyim? Değiştirmek istesem kaça patlar veya nasıl yapacağım? Off... Microsoft'a şuanda nefretim hat safhada.
Büyük bir sıkıntı ile karşı karşıya kalmazsınız fakat artık bazı programlar ve oyunlar 7'de çalışmayabiliyor. Windows desteğini çekince firmalar da umursamamaya başladı Windows 7'yi. Ek olarak para vermenize gerek yok. Windows 8.1 veyahut Windows 10 USB'si hazırlayıp format atacaksınız, zor bir şey yok.

Ne yapmalıyım peki? İşletim sistemim aynı kalsa bir sorun olur mu ya da değiştirmeli miyim? Değiştirmek istesem kaça patlar veya nasıl yapacağım? Off... Microsoft'a şu anda nefretim hat safhada.

Hiçbir sorun yok. Kullanabilirsiniz. Lakin güncel kalmanız için minimum Windows 8.1 önerilir.

Ne yapmalıyım peki? İşletim sistemim aynı kalsa bir sorun olur mu ya da değiştirmeli miyim? Değiştirmek istesem kaça patlar veya nasıl yapacağım? Off... Microsoft'a şu anda nefretim hat safhada.

Bir ara 0 TL'ye patlıyordu yükseltme. Şimdi de varsa mümkün.
Microsoft'un sitesinde indirme aracından yapılabilir.

Windows 10 güncellemesini yapın, ekstra olarak para vermek zorunda değilsiniz. Sizin kullandığınız sürüme denk bir sürüme yükseltiyor ücretsiz olarak.

Geri
Yukarı