Windows 7 Update alternatifi uygulama önerisi

byKralz

Decapat
Daha fazla  
Windows 7 kurdum ancak ne olduysa Update olmadı. Hata kodunu tam olarak hatırlamıyorum ama sonu Efe ile bitiyordu. Acaba Windows Update alternatifi bir uygulama var mı? Böyle güncellemeleri otomatik yükleyebilecek bir uygulama lazım.

Windows 7 kurdum ancak ne olduysa Update olmadı. Hata kodunu tam olarak hatırlamıyorum ama sonu Efe ile bitiyordu. Acaba Windows Update alternatifi bir uygulama var mı? Böyle güncellemeleri otomatik yükleyebilecek bir uygulama lazım.

Crackli değilse kurması gerekiyor. Windows 7'ye destek kesilmiş olsada en son güncellemeye kadar ki tüm güncellemeleri indirebiliyor olmanız lazım.

Windows update servisi açık mı bir kontrol edin sonra .net 3.5 ve 4.5'u yükleyin.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp sfc/scannow yapın dosyalarda bozukluk varsa tarama yapıp düzeltecektir sonrasında gpupdate /force yaparak güncelleme kısmına gelip tekrar güncellemeleri çekmesini isteyin.

Kod bu

80072EFE
Elimden geldiğince manuel olarak yüklüyorum ama o da bir yere kadar yok mu bir alternatifi bunun.

Son düzenleme:
Aşağıda bağlantılarını verdiğim çözüm yöntemlerini deneyin:

İkinci bağlantıdan indirilmesi gereken paketler:

32 Bit: http://download.windowsupdate.com/w...e/7.6.7600.320/windowsupdateagent-7.6-x86.exe

64 Bit: http://download.windowsupdate.com/w...e/7.6.7600.320/windowsupdateagent-7.6-x64.exe

@Zer0Malware Olayı da hemen crack'e bağlamaya gerek yok. Orijinal yazılımlarda da hata olabiliyor sonuçta.

Aşağıda bağlantılarını verdiğim çözüm yöntemlerini deneyin:

İkinci bağlantıdan indirilmesi gereken paketler:

32 Bit: http://download.windowsupdate.com/w...e/7.6.7600.320/windowsupdateagent-7.6-x86.exe

64 Bit: http://download.windowsupdate.com/w...e/7.6.7600.320/windowsupdateagent-7.6-x64.exe

@Zer0Malware Olayı da hemen crack'e bağlamaya gerek yok. Orijinal yazılımlarda da hata olabiliyor sonuçta.

Sistemin crackli veya orjinal olduğunu belirtmemiş buna ithafen yazdım bu ifadeyi. Ayrıca orjinal sistemlerde bu tip sorunların gelmesi için kurulum flashının hasarlı veya ISO dosyasının hasarlı olması gerekir veya kurulum yapılan diskin hasarlı olması gerekir.

Normal şartlarda bu tip bir şeyin olması çok zor çünkü kurulum zamanında çeşitli algoritmalar ile güncellemeler ve dosya bütünlüğü kontrol edilir ve buna göre kurulum tamamlanır veya hata vererek kullanıcıya tekrardan kurulum yapması konusunda talimat verir.

Ancak sisteme sonradan dahil edilmiş bir dosya var ise kurulumdan sonra örneğin Windowsa hazır driver ve yama paketlerini kuran 3. parti programlar, bunlar sistemin kararlılığını bozmakta sonuç olarak işletim sisteminizin fonksiyonlarının bir kısmını değiştirmekte.

Çözüldü.

Adını tam olarak hatırlamadığım bir Windows 7 güncelleştirmesinden sonra sorun çözüldü.

Çözüldü.

Adını tam olarak hatırlamadığım bir Windows 7 güncelleştirmesinden sonra sorun çözüldü.

Sorunu kendinizce çözmüşsünüz ancak çözemeyenler olabilir.

Sorunu çözemeyenler Windows Update'e alternatif olarak UpdatePack7R2 isimli programı deneyebilir. Bu program Windows 7 güncelleştirmelerini içinde barındırıyor ve çevrimdışı olarak güncellemeleri bilgisayarınıza yüklüyor. Daha önce hiç kullanmadım, çalıştırmadım. Bu yüzden program hakkında yorum yapamıyorum. Kendi sorumluluğunuzda kullanın: UpdatePack7R2

Programın boyutu: ~800 MB

Programla ilgili video (Program Rus kökenli olduğundan video dili de Rusçadır, nasıl çalıştığına bakmanız için paylaşıyorum):
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Sorunu kendinizce çözmüşsünüz ancak çözemeyenler olabilir.

Sorunu çözemeyenler Windows Update'e alternatif olarak UpdatePack7R2 isimli programı deneyebilir. Bu program Windows 7 güncelleştirmelerini içinde barındırıyor ve çevrimdışı olarak güncellemeleri bilgisayarınıza yüklüyor. Daha önce hiç kullanmadım, çalıştırmadım. Bu yüzden program hakkında yorum yapamıyorum. Kendi sorumluluğunuzda kullanın: UpdatePack7R2

Programın boyutu: ~800 MB

Programla ilgili video (Program Rus kökenli olduğundan video dili de Rusçadır, nasıl çalıştığına bakmanız için paylaşıyorum):
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam bunu kurdum zaten sonra kod 643 hatası ve kod 8050800C hatası aldım. Bir türlü çözemedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı