Windows 7 USB diske kurulmuyor

Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Sandisk SSD PLUS 240GB
Ekran kartı
İntel HD Graphics
Anakart
K52F
İşlemci
İ5 560M
Arkadaşlar ben diskime Windows 7 kurmak istiyorum USB aygıtları olmaz diyor. Wintousb kullandım o da olmuyor dedi. Ben diske nasıl kuracağım?
Kullandığım hard disk kutusu: Orion hard Drive enclosure.

Taşınabilir hard diske mi kurmak istiyorsunuz? Eğer böyle bir düşünceniz varsa biraz daha karışık bir yolu vardı onun, bulabilirsem atarım.

Taşınabilir hard diske mi kurmak istiyorsunuz? Eğer böyle bir düşünceniz varsa biraz daha karışık bir yolu vardı onun, bulabilirsem atarım.
Hocam aklıma ilginç bir fikir geldi. Taşınabilir HDD'yi kutusundan çıkartıp SATA kablosu ile PC'ye bağlasak. Sonra bu HDD'ye Windows kurup tekrar HDD kutusuna koysak. USB portuna bağlayıp boot edebilir miyiz? Pratikte zor görünüyor ama sadece merak ettim.

Denemek gerekli o dediğinizi ama olacağını sanmıyorum, boot ile alakalı sorun olacaktır, USB'ye taktığınız HDD taşınabilir olarak algılanacağından sistem görmeyebilir.

Maarif-i Cedid | Yenilikçi Eğitim Portalı Ben ya bu yöntemle ya da buna benzer bir yöntemle 32 GB USB belleğe Windows 7 kurabilmiştim. O yeşil pencereyi kesinlikle kullandığımı hatırlıyorum, adımları takip edin isterseniz, her şeyi doğru yaparsanız siz de başarabilirsiniz :)

Geri
Yukarı